Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Noclegi w okolicy Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Do najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Bydgoszczy należy Wyspa Młyńska. Jest to zielone serce miasta. Utworzona została przy rzece Brdzie i przy jej odnodze nazywanej Młynówką. Wyspa Młyńska to głównie zielone tereny, parki, skwery, alejki i trawniki. Jest to ulubione miejsce dla całych rodzin. Tutaj z dala od ulicznego gwaru i w malowniczym otoczeniu można odpocząć i przyjemnie się zrelaksować.

Zielona wyspa Brdy

W przeszłości na terenie obecnej Wyspy Młyńskiej znajdowała się Wyspa Królewska. Działały tam młyny, spichlerze, magazyny, a nawet mennica, w której wybijano dukaty Zygmunta III Wazy. Zniszczone po drugiej wojnie budynki zostały gruntownie odnowione i na nowo zagospodarowane. Powstały muzea, a także obiekty sportowe i rekreacyjne. Swoje miejsce znalazło tam muzeum archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej, a nawet Europejskie Centrum Pieniądza oraz Karczma Młyńska. Powierzchnia Wyspy Młyńskiej wynosi około 6 ha. Jest to wyspa na rzece Brdzie. Od lat stanowi idealne miejsce na rodzinne spacery, pikniki i imprezy plenerowe. To miejsce stale tętni życiem. Do późnych godzin wieczornych widać spacerujących turystów i mieszkańców miasta.

Połączenie historii i nowoczesności

Również miłośnicy historii i zabytków znajdą tutaj coś dla siebie. Ciekawym obiektem jest budynek Młynów Rothera, które funkcjonowały w Bydgoszczy już od 1826 roku. Jako ciekawostkę warto dodać, że właśnie tu uruchomiono pierwszą w mieście maszynę parową używaną na skalę przemysłową. Warto zobaczyć również starą mennicę, w której obecnie mieści się Europejskie Centrum Pieniądza - ekspozycja jest naprawdę ciekawa. Na „zielonej wyspie” można znaleźć też inne zabytkowe budynki. Dodają one temu miejscu wyjątkowego klimatu. Z jednej strony widać tu nowoczesność, a drugiej dawną historię i zabytki. Jest to połączenie wyjątkowe i niezwykłe, jak na tak duże miasto.

Wyspa Młyńska jest doskonale utrzymana i zadbana. Duża w tym zasługa mieszkańców Bydgoszczy, dla których te tereny są bardzo ważne. Tutaj można odpocząć po dniu pracy, wyjść na romantyczny spacer albo po prostu usiąść na ławce i poczytać książkę. Mało jest miast w Polsce, które mogą poszczycić się aż tak wielkimi obszarami zieleni i to w centrum aglomeracji. Będąc z wizytą w Bydgoszczy koniecznie trzeba wybrać się na Wyspę Młyńską i odetchnąć, po całym dniu zwiedzania, pośród zielonych drzew i pięknych kwiatów.

Polecane obiekty w okolicy Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy