Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Ludowy w Bydgoszczy

Noclegi w pobliżu Parku Ludowego w Bydgoszczy

Park Ludowy w Bydgoszczy

W Bydgoszczy nie brakuje atrakcji i miejsc w których mieszkańcy mogą spędzać swój wolny czas w piękną pogodę. Przykładem jest Park Ludowy w Bydgoszczy, który już od lat 50 XX wieku, a dokładniej od roku 1953 jest dostępny dla wszystkich osób chcących pospacerować wśród terenów zielonych. Patronem parku jest doskonale przez wszystkich znany polityk, trzykrotny premier oraz działacz ruchu ludowego, czyli Wincenty Witos. Park Ludowy usytuowany jest w centrum, a dokładniej w dzielnicy Śródmieście. Obecny rozmiar parku wynosi 6,5 hektara.

Bujna historia parku

Park Ludowy w Bydgoszczy posiada niesamowicie ciekawą historię powstania. W roku 1778 na terenie obecnego parku znajdował się między innymi cmentarz Ewangelickiej Gminy Zjednoczonej. Ciekawostką jest również fakt, że był on najstarszym oraz największym cmentarzem, który funkcjonował w Bydgoszczy. W XIX wieku cmentarz przeszedł cały szereg zmian, ponieważ postawiono w tym miejscu dom mieszkalny dla zarządcy oraz w wydzielonym budynku kostnicę. Teren cmentarza był wielokrotnie poszerzany, dzięki czemu osiągnął powierzchnię 6,5 hektara. Po zakończeniu wojny cmentarz został zamknięty i przeniesiony na ulicę Zaświat, natomiast po pełnej likwidacji w roku 1952, został w tym miejscu otworzony park miejski.

Atrakcje w parku

Największą atrakcją znajdującą się na terenie parku jest amfiteatr, czyli muszla wybudowana w roku 1956 i służąca podczas organizacji koncertów oraz wydarzeń kulturowych. Amfiteatr jest w stanie pomieścić około 5 tysięcy osób, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich wydarzeń organizowanych przez miasto dla mieszkańców. Jest to również doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników przyrody, ponieważ można w tym miejscu spotkać ogromną ilość różnego rodzaju drzew oraz kilka pomników przyrody.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Ludowego w Bydgoszczy