Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

Kanał Bydgoski w Bydgoszczy

Bydgoszcz – miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim nad rzeką Brdą – kojarzony jest coraz częściej z turystyką. Jedną z takich atrakcji Bydgoszczy jest Kanał Bydgoski. To niezwykłe miejsce, które koniecznie warto zobaczyć wybierając się do tego miasta.

Wizytówka miasta

Kanał Bydgoski to droga wodna, która stanowi połączenie Odry i Wisły - dwóch największych rzek Polski. Jest to najstarsza tego typu droga wodna w Polsce – Kanał Bydgoski istnieje już od 1773-1774 r., jednak pierwsze koncepcje związane z budową tej wyjątkowej trasy sięgają jeszcze przed XVIII w. Jego całkowita długość to ponad 26 km. Do budowy Kanału Bydgoskiego zaangażowanych było ponad 10 tysięcy ludzi, a jego budowa trwała jedynie 18 miesięcy. Jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. W pobliżu kanału znajduje się wiele ciekawych miejsc, a turyści chętnie przechadzają się nad samym kanałem.

Wodne atrakcje

Chociaż niegdyś Kanał Bydgoski miał olbrzymie znaczenie dla rozwoju miasta, dzisiaj również przyczynia się do wzrostu zainteresowania tym miejscem, głównie przez przyjezdnych. Kanał Bydgoski łączy się z Brdą – rzeką, po której w sezonie turystycznym można pływać specjalnym tramwajem wodnym. W tym miejscu, gdzie kanał łączy się z Brdą koncentruje się towarzyskie życie Bydgoszczy. Kanał jest wyposażony w wiele śluz. Warto zwrócić uwagę również m.in. na przegrody czy kanał zasilający.

Na trasie Kanału Bydgoskiego można oglądać także inne ciekawe miejsca – Most Królowej Jadwigi, Jaz Ulgowy czy Mosty Kolejowe. Warto zwrócić uwagę także na Wyspę Młyńską, która jest prawdziwym sercem Bydgoszczy. Latem organizowanych jest tu wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, a mieszkańcy miasta chętnie spędzają tu czas.

Kanał Bydgoski dzisiaj

Oprócz spaceru nad Kanałem, warto wybrać się również na wizytę do pobliskiego Muzeum Kanału Bydgoskiego. Można tam szczegółowo poznać historię wiążącą się z tą drogą wodną. Wybierając się do Bydgoszczy w celach turystycznych na pewno warto przyjrzeć się z bliska temu wyjątkowemu miejscu. Nie bez przyczyny Bydgoszcz może pochwalić się mianem polskiej Wenecji.

Polecane obiekty w okolicy Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy