Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wenecja Bydgoska

Noclegi w pobliżu Wenecji Bydgoskiej

Wenecja Bydgoska

Wiele osób zwiedzających Bydgoszcz po raz pierwszy, może być zaskoczonych faktem, jak urokliwe i różnorodne jest to miasto. Obok wielu współczesnych atrakcji, wyjątkowych muzeów i pięknej architektury można tu bowiem spotkać urokliwe miejsca i zakątki. Nie każdy wie, że w Bydgoszczy można poczuć się jak w Wenecji.

Historia

Bydgoska Wenecja to miejsce wyjątkowe i szczególnie lubiane przez osoby odwiedzające miasto nad Brdą. Znajduje się ona blisko Starego Miasta i bardzo łatwo do niej trafić. Już od pierwszego spojrzenia oczywistym staje się, skąd pochodzi nazwa tego miejsca. Podobieństwo do prawdziwej, włoskiej Wenecji jest bowiem uderzające. XIX wieczne kamienice ciągnące się wzdłuż rzeki Młynówki sprawiają wrażenie żywcem przeniesionych z Italii.

Obecnie kamienice bydgoskiej Wenecji to przede wszystkim restauracje i galerie, w dawnych lata były one własnością lokalnych kupców i fabrykantów. Mieściły się tutaj warsztaty, fabryki oraz magazyny. Wynikało to z faktu doskonałego połączenia rzecznego, które pozwalało na transport towarów w sposób szybki i tani. W zachowanych kamienicach mieściły się kiedyś fabryka czekolady, farbiarnia, drukarnia oraz, co ciekawe, tartak. Warto tu zaznaczyć, że budynki stanowiące Wenecję bydgoską zachowały swój oryginalny kształt i choć wymagają sporego remontu, wciąż zachwycają swoją architekturą. Spacerując po bydgoskiej Wenecji łatwo można dostrzec, że jest ona podzielona na 3 części. Wyróżnia się bowiem część wschodnią, która jest najstarsza, południową, która wciąż wymaga renowacji oraz zachodnią, w skład której wchodzą budynki o przeznaczeniu przemysłowym. Warto obejrzeć całość, by mieć pełen obraz tego wyjątkowego i niepowtarzalnego miejsca w skali całej Polski.

Dzieje Współczesne

Od początku lat 90 dwudziestego wieku bydgoska Wenecja zyskiwała na popularności i przyciągała do miasta coraz szersze rzesze turystów z Polski i świata. Dzięki powstałemu w roku 2002 bulwarowi możliwe jest spacerowanie wzdłuż rzeki tuż przy linii budynków. Jest to ulubiony deptak samych bydgoszczan, jak i turystów zwiedzających miasto. Ciekawostką jest fakt, że ten zakątek Bydgoszczy stanowił scenografię dla filmu Andrzeja Maleszki pod tytułem „Magiczne Drzewo”.

Polecane obiekty w pobliżu Wenecji Bydgoskiej