Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Wisełka

Jezioro Wisełka

Nad Morzem Bałtyckim leży wiele ciekawych miejscowości turystycznych, określanych mianem letniska. Jednym z nich jest mała wioska Wisełka, która jednocześnie jest znanym kurortem wypoczynkowym. Mimo małych rozmiarów, miejscowość ta ma wiele do zaoferowania turystom. Jedną z ciekawszych atrakcji tego miejsce, jest jezioro Wisełka. Jezioro wchodzi w skład Pojezierza Wolińskiego i jest miejscem, gdzie turyści bardzo chętnie spędzają wolny czas. Dużą zaletą jeziora jest to, że woda w nim jest dużo cieplejsza, niż woda w Morzu Bałtyckim.

Charakterystyka

Jezioro Wisełka ma około 20 ha, a jego głębokość sięga 8 m. Ze wszystkich stron jezioro jest otoczone lasami, łąkami i polanami, jest to więc niezwykle malownicze miejsce, położone z dala od głównej drogi, dlatego jest tu cicho i spokojnie. Wisełka jest typem jeziora rynnowego, czyli wytworem polodowcowym.

Atrakcje

Jezioro Wisełka ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest idealnym miejscem na letni wypoczynek. Nad brzegiem jeziora znajdują się miejsca, gdzie można się poopalać i rozłożyć sobie małe obozowisko. W jeziorze w czasie sprzyjającej pogody można się bez problemu kąpać, co jest atrakcją nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Inną ciekawą atrakcją tego miejsca jest możliwość uprawiania sportów wodnych. Można tu spróbować windsurfingu, tuż przy jeziorze działa wypożyczalnia sprzętu windsurfingowego oraz szkółka. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, można szybko i łatwo nauczyć się podstaw i czerpać wiele przyjemności z uprawiania tego sportu wodnego.

Ważną informacją jest też to, że w jeziorze wolno łowić ryby, można tu złapać piękne liny, szczupaki, a nawet węgorze. Jest to niebywała atrakcja dla zapalonych wędkarzy, którzy odwiedzają te rejony. Jest to idealne miejsce na wczasy, szczególnie jeśli cenimy takie nadmorskie klimaty.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Wisełka


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!