Aktywne kryteria wyszukiwania
Wetlina willa
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

wille Wetlina

Zakwaterowanie w willach w Wetlinie

Aby odpocząć w willach w Wetlinie, należy się udać do części miejscowości poniżej Manhattanu. Dzięki takiej lokalizacji będziemy mogli skorzystać z pobliskiego żółtego szlaku, prowadzącego do wioski Smerek czy na Połoninę Wetlińską ze schroniskiem PTTK Chatka Puchatka. W pobliżu znajdziemy także wodospad zwany Siklawą Ostrowskich. Wetlińskie wille posiadają dostęp do internetu, świetlicę do wypoczynku z telewizją czy miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego. Skorzystamy także z miejsca na ognisko czy rozpalenie grilla. Z pewnością atrakcją będzie miód z własnej pasieki, który znajdziemy w jednym z obiektów. Pozostałe wetlińskie wille znajdą się na północnych obrzeżach miejscowości, niedaleko wyciągów narciarskich w Cisnej czy Kalnicy. Te miejsca noclegowe są ustronnie położone, co sprzyja uprawianiu jazdy konnej czy turystyki rowerowej. W pobliżu znajdziemy również miejsca idealne na spacery czy grzybobranie. Przy niektórych obiektach możemy uprawiać wędkowanie czy sporty wodne.

Kolejką przez Bieszczady

W Wetlinie znajduje się odcinek Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej – najwyżej w kraju położonej linii wąskotorowej kolei. Niestety aktualnie odcinek od miejscowości Przysłup przez Wetlinę do osady Moczarne jest zamknięty. Jednak nic straconego – jeśli mamy ochotę przejechać się kolejką przez Bieszczady, możemy udać się do pobliskiej stacji w Majdanie. Stamtąd pojedziemy do stacji Przysłup i Balnica, po drodze mijając Cisnę, Dołżycę i Krzywe. Jest to świetny pomysł na poznanie okolicy i możliwość zaobserwowania bieszczadzkiej przyrody. Aby jednak zobaczyć ją z bliska, warto wybrać się na jeden ze szlaków turystycznych. W Wetlinie mamy wiele do wybory – żółty, zielony czy czarny. Doprowadzą nas one między innymi do Przełęczy Orłowicza – najniżej występującej połoniny w Bieszczadach i miejsca krzyżowania się znanych pieszych szlaków. Do przełęczy dotrzemy żółtym, a następnie czerwonym szlakiem, wychodzącym ze Starego Sioła. Po odpoczynku w tym miejscu możemy udać się w dalszą podróż, na przykład do bacówki PTTK w Jaworzu.


Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.