Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Wyciągu Narciarskiego Kalnica

Wyciąg Narciarski Kalnica

Wyciąg znajduje się w Kalnicy, miejscowości leżącej kilkanaście kilometrów od Cisnej. Bardzo blisko jest stąd w przepiękne Bieszczady Wysokie. Do Kalnicy można łatwo dojechać z Cisnej albo Wetliny. Jeśli jedzie się z Cisnej, należy skręcić w lewo na skrzyżowaniu umiejscowionym w Kalnicy i za schroniskiem młodzieżowym znów skręcić w lewo. Po chwili ukaże się nam placówka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wyciąg, który umiejscowiony jest na stokach góry Krzemiennej. Szczyt ten ma wysokość 973 metrów n.p.m.

Kalnica

Na szczyt Krzemiennej narciarze dostają się za pomocą wyciągu talerzykowego, którego długość wynosi około 600 metrów. Warto wiedzieć, że stok nie jest sztucznie naśnieżany, jednak śnieg potrafi utrzymywać się tu bardzo długo, toteż w miesiącach zimowych raczej nie ma problemu z brakiem śniegu. Turystom udostępniono trzy trasy zjazdowe, zróżnicowane pod względem trudności oraz długości. Pierwsza to trasa niebieska, a jej długość wynosi 850 metrów. O pięćdziesiąt metrów krótsza jest trasa czerwona. Natomiast trasa czarna liczy sobie 650 metrów długości. Co ciekawe, różnica wzniesień na wszystkich trzech trasach zjazdowych wynosi 100 metrów. Istotne jest również to, że trasy ubijane są ratrakiem, co znacznie zwiększa ich jakość, bezpieczeństwo oraz komfort zjeżdżających.

Dodatkowe propozycje

Istnieje możliwość wzięcia lekcji i nauczenia się narciarstwa zjazdowego lub też snowboardu. Chętnych szkolą wykwalifikowani instruktorzy. Oprócz tego przy wyciągu powstał duży parking dla gości. Otworzono również wypożyczalnię narciarskiego sprzętu i serwis nart. Nie brakuje również punktów gastronomicznych, w których można wypić gorącą herbatę, grzańca, zjeść zupę lub drugie danie. Wizyta w tym ośrodku z pewnością przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym, zwłaszcza, że jego położenie jest niezwykle malownicze.

Informacje dla zwiedzających

Cennik:

  • karnet na 10 zjazdów – 30 złotych
  • karnet na cały dzień, imienny – 50 złotych

Godziny otwarcia: codziennie od 9.00 do 16.00. Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.kalnica.eu

Polecane obiekty w pobliżu Wyciągu Narciarskiego Kalnica


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!