Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kanał Węgorzewski

Noclegi w pobliżu Kanału Węgorzewskiego

Kanał Węgorzewski

Spływ kajakowy na Mazurach to wspaniały plan na wakacje. Jeżeli właśnie decydujemy się na tego typu odpoczynek, warto przy okazji zwiedzić jeden z najsłynniejszych kanałów znajdujących się na Mazurach. A tym kanałem jest właśnie Kanał Węgorzewski.

Z Węgorzewa do Mamr

Kanał ma długość 920 metrów. W takim razie możemy być przekonani o tym, że przeprawa przez niego ze swoim kajakiem, będzie świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dzięki niemu możemy przepłynąć przez Węgorapy. Trzeba mieć na uwadze, że jest to rzeka silnie meandrująca, dlatego nie powinno nas dziwić to, że pomiędzy zakolami wytworzyła się wyspa. Dla początkujących kajakarzy jest to jeden z najprostszych szlaków. Można dzięki niemu przepłynąć z Węgorzewa do Mamr. Kanał Węgorzewski obecnie znajduje się pod opieką Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kajakarze, rowerzyści i spacerowicze

Okazuje się, że kanał przyciąga uwagę nie tylko kajakarzy, ale również innych osób lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas. Dzieje się tak, ponieważ wzdłuż Kanału Węgorzewskiego rozciąga się atrakcyjna ścieżka pieszo-rowerowa. To właśnie po tej ścieżce jeździ bardzo dużo rowerzystów, a także osób na rolkach. Przy kanale znajduje się również promenada, która po zmroku jest w bardzo ciekawy sposób oświetlona klimatycznymi latarniami.

Przy Kanale Węgorzewskim możemy podziwiać niesamowitą przyrodę. Zresztą warto dodać, że jest to teren zakwalifikowany do terytorium Natura 2000. Zatem, jeżeli ktoś będzie miał chociaż odrobinę szczęścia, może zaobserwować podczas wyprawy kajakowej takie gatunki ptaków jak: czapla siwa, kania, czy też perkoz rdzawoszyi.

Brama Mazur

W pobliżu kanału znajduje się także stała siedziba wędkarzy. To również w tym miejscu odbywają się regularne zawody wędkarskie. Zatem, jeżeli ktoś nie za bardzo przepada za pływaniem na kajakach, zawsze może wypocząć w spokoju poławiając ryby. Do najczęstszych zdobyczy wędkarzy zaliczają się między innymi: leszcze, okonie, a także liny. Kanał Węgorzewski przez wiele osób określany jest również mianem Bramy Mazur, ponieważ jest jednym z najczęściej odwiedzanych szlaków wodnych przez turystów przyjeżdżających na Mazury. Chociaż nad Kanałem Węgorzewskim również nie brakuje lokalnych mieszkańców dbających o swój aktywny wypoczynek.

Polecane obiekty w pobliżu Kanału Węgorzewskiego