Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Tradycji Kolejnictwa w Węgorzewie

Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie

Na pewno warto skupić się na tym, by w fajny i ciekawy sposób spędzić wspólne wakacje. Jeżeli zatem poszukujemy niezapomnianych atrakcji dla dorosłych, jak i również dla całej rodziny, to warto rozważyć wycieczkę do Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie. Placówka znajduje się przy dworcu kolejowym mieszczącym się przy ulicy Jaracza nr 4. Muzeum prowadzone jest przez Fundację Dziedzictwo Nasze.

Zabytki z początków kolejnictwa w regionie

To prawdziwa gratka dla osób interesujących się szeroko rozumianą koleją. Ponieważ w tym miejscu będziemy mieli okazję zobaczyć między innymi: urządzenia, rozkłady jazdy, a także narzędzia, które kiedyś stosowano w kolejach należących jeszcze do Prus Wschodnich. Obecnie te tereny należą przede wszystkim do Suwalszczyzny, a także wielu obszarów wchodzących w skład województwa warmińsko-mazurskiego. Tutaj można także zobaczyć galerię ze starymi fotografiami, a także zakupić niezwykłe pamiątki.

To jednak nie koniec atrakcji, które zwiedzającym oferuje Muzeum Tradycji Kolejowej. W czasie sezonu letniego mamy do czynienia z licznymi wykładami, pokazami, a nawet seansami filmowymi. Zatem jest to doskonały sposób na to, żeby w ciekawy sposób zorganizować czas swoim dzieciom. Tym bardziej, że w organizowanych warsztatach mogą uczestniczyć również dorośli.

Podróż zabytkowym pociągiem

Jeżeli ktoś chce się poczuć jak prawdziwy podróżnik, to koniecznie powinien skorzystać z tutejszej przejażdżki zabytkowym pociągiem. Pociąg kursuje z Węgorzewa do Kętrzyna i z powrotem. Na pewno będzie to idealna atrakcja dla osób, które uwielbiają podróżować różnymi środkami lokomocji. Można oczywiście robić sobie pamiątkowe zdjęcia, podczas wykonywania różnych prac lub w zabytkowej poczekalni. Podróż do Węgorzewa, to prawdziwa podróż w czasie, ale i również okazja do przejażdżki zabytkowym pociągiem.

Godziny otwarcia i cennik

Muzeum czynne jest w sezonie letnim od 1 maja do 31 października w godzinach od 12:00 do 17:00, w okresie od 8 lipca do 24 września w godz. od 10:00 do 18:00. Poza sezonem letnim wejścia są możliwe dopiero po wcześniejszym telefonicznym kontakcie pod numerem 87 427 14 00.

Ceny biletów: normalny 4 zł, ulgowy 3 zł.

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Tradycji Kolejnictwa w Węgorzewie