Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Noclegi w pobliżu Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu

Toruń to miasto, które administracyjnie przynależy do województwa kujawsko-pomorskiego. Geograficznie natomiast położone jest nad rzeką Wisłą. Rzeka ta dzieli miasto na dwie części, prawobrzeże leżące na Pomorzu oraz lewobrzeże leżące na Kujawach. Interesującym miejscem jest Ogród Zoologiczny.

Jak trafić?

W samym centrum miasta przy ulicy Bydgoskiej 7 zlokalizowany jest ogród zoobotaniczny. Nie trudno do niego trafić, bowiem miejsce jest odpowiednio oznakowane. Można wizytę w tym miejscu potraktować jako element zwiedzania starówki miasta. Od słynnego pomnika Kopernika do ogrodu jest zaledwie 1,6 km i spokojnie można ten dystans pokonać piechotą po drodze podziwiając architekturę tego miasta.

Co ciekawego kryje ogród?

Choć nie wiadomo dokładnie, kiedy ogród zaczął powstawać, to wiadomo, że zawdzięczamy to osobie dr Johanna Gottlieba Schultza, który nabył cały teren w roku 1797 i rozpoczął porządkowanie drzewostanu oraz sprowadzanie roślin z różnych zakątków Europy. Od tego momentu ogród przeżywał wzloty i upadki, ale ostatecznie cieszy się do dziś swoim dobrym stanem.

Można w nim podziwiać wspaniałe okazy roślin, a także zwierząt. Te drugie podzielone są na różne sekcje ułatwiające zwiedzanie. Między innymi swoje kroki skierować można do ptaszarni, pomieszczenia z gadami i płazami, wybiegu surykatek czy małego zoo. W tym ostatnim znajdują się sympatyczne kozy, owce i osły. Będą one z pewnością wielką atrakcją dla dzieci, ponieważ można je dokarmiać trawą, czy zakupioną w sklepiku specjalną żywnością. W ogrodzie znajdują się również tak rzadko spotykane zwierzęta jak karakal, ryś euroazjatycki, czy niedźwiedź himalajski.

Zwiedzanie

Po ogrodzie spokojnie można chodzić samemu. Wszystkie zwierzęta, jak i roślinność jest opisana, a ścieżki dobrze oznakowane. Istnieje jednak możliwość skorzystania z usług przewodnika. W tym celu należy zarezerwować termin i liczyć się z wyższymi kosztami. Za 60 min zwiedzania należy uiścić opłatę 50zł za grupę (max 30 osób). Natomiast zwykły bilet normalny to koszt 9 zł, a ulgowy 6 zł. W ogrodzie odbywają się różnego rodzaju zajęcia dydaktyczne, każdy uczestnik płaci 7 zł. Podane powyżej ceny obowiązują od początku kwietnia do końca października. W pozostałych miesiącach ceny biletów zmniejszają się o 2 zł.

Godziny otwarcia także różnią się w zależności od sezonu. Od maja do sierpnia są to godziny 10:00-19:00, od października do marca 10:00-16:00. Dokładne informacje znajdują się na www.zoo.torun.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu