Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Piernika w Toruniu

Noclegi w pobliżu Muzeum Piernika w Toruniu

Muzeum Piernika w Toruniu

Słynące z gotyckiej zabudowy miasto Toruń znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Informacje o nim można znaleźć w niemalże każdym przewodniku. Na jego sławę wpływa nie tylko wspaniała zabudowa, ale również rozmaitość atrakcji turystycznych, między innymi muzeum słynnego toruńskiego piernika.

Lokalizacja i dojazd

Żywe Muzeum Piernika swoją siedzibę ma przy ulicy Rabiańskiej 9. Ulica ta znajduje się bardzo blisko głównego deptaku miasta, a odpowiednie oznakowanie miejsca znacznie ułatwia trafienie. Niestety muzeum nie posiada parkingu, przez co prawdziwym wyzwaniem jest zaparkowanie w jego pobliżu. Dla samochodów osobowych jak i autokarów poleca się duże parkingi zlokalizowane przy Wałach gen. Sikorskiego oraz parking na Placu św. Katarzyny. Z obu tych miejsc również nie powinno być problemu z odnalezieniem drogi do muzeum.

Atrakcje muzeum

Placówka powstała w 2006 roku i od tego czasu cały czas powiększa swoją ofertę. Prowadzone w niej zajęcia przyciągają nie tylko najmłodszych, ale także starsze grupy. Jako, iż jest to jedyne takie muzeum w Europie, to z pewnością warto o tym miejscu dowiedzieć się więcej. Po pierwsze oferuje ono podróż w czasie to epoki średniowiecza (1 piętro). Odwiedzającymi z należytą starannością zajmą się Mistrz Piernikarski oraz Wiedźma Korzenna. Będą oni pokazywać rozmaite rytuały towarzyszące powstawaniu piernika. Co bardzo ważne każdy uczestnik dostanie możliwość własnoręcznego wyrobu ciasta, wypieku oraz zjedzeniu toruńskiego specjału.

Kolejny etap podróży to manufaktura pochodząca z przełomu XIX i XX wieku (2 piętro). To miejsce oferuje poznanie: oryginalnych niemieckich maszyn wypiekających pierniki, kolekcje woskowych form, czy zabytkowego pieca. Każdy ochotnik będzie mógł samodzielnie wykonać dekoracje na pierniku. Czuwać nad tym procesem będzie artystka-malarka.

Zwiedzanie

Odwiedziny w tym miejscu warto jest zaplanować odpowiednio wcześnie, ponieważ placówka przeżywa prawdziwe oblężenie. Muzeum czynne jest codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Pokazy interaktywne wyświetlane są o pełnych godzinach. Kasa biletowa otwiera się na 15 min przed pokazem, który trwa 75 min.

Do Żywego Muzeum dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny, dzieci i studenci (do 26 lat) zapłacą 10 zł, natomiast osoby dorosłe 15 zł. Stawka dla seniora (powyżej 60 lat) wynosi 13 zł. Inne opłaty będą wnosiły osoby nie pełnosprawne, w przypadku dzieci jest to symboliczna złotówka, natomiast dorośli wpłacą 10zł. Co istotne w kasach można płacić karta kredytową. Zaleca się jednak dokonanie wcześniejszej rezerwacji i kupna biletu przez Internet. Opcję taką daje strona muzeum www.muzeumpiernika.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Piernika w Toruniu