Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zamek krzyżacki w Toruniu

Noclegi w pobliżu Zamku krzyżackiego w Toruniu

Zamek krzyżacki w Toruniu

Jest to jeden z najwcześniejszych zamków, które zachował się do tej pory na ziemi chełmińskiej. Budowa obiektu rozpoczęła się około lat 50. w wieku XIII. Odwiedzając mury zamku warto również wiedzieć, że ta budowla stała się jedną z przyczyn wojny trzynastoletniej, która wybuchła pomiędzy wojskami Zakonu Krzyżackiego a wojskami Polskiej Korony i została zakończona II pokojem toruńskim.

Krzyżacka budowla

Uznaje się również, że zamek był od początku siedzibą komtura zakonu krzyżackiego. W okresie nowożytnym, tereny należące do zamku były wykorzystywane jako bastion oraz niestety wysypisko śmieci. Obszar ten jednak późnej uporządkowano, a całą konstrukcję odnowiono. Dzięki temu może dziś w pełni podziwiać piękno tej krzyżackiej budowli.

Obecnie zamek znajduje się w posiadaniu instytucji o nazwie Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu. Oprócz walorów estetycznych zamek może stanowić doskonałą atrakcję dydaktyczną dla dzieci i nieco starszej młodzieży. Jest to artefakt żywej historii. Budowla jest oczywiście nie lada gratką dla wszystkich miłośników średniowiecznego rycerstwa oraz tego właśnie okresu w historii naszego kraju.

Zamek w czasach najnowszych

Zamek mimo upływu czasu oraz licznych zawirowań historycznych zachował się w dobrym stanie, dlatego do dzisiaj możemy go podziwiać w niemal niezmienionej formie. W trakcie zwiedzania turyści mają możliwość zobaczenia na własne oczy średniowiecznych machin oblężniczych oraz przedmiotów życia codziennego mieszkańców zamku. Często na terenie obiektu organizowane są liczne imprezy takie jak: happeningi, imprezy masowe, a także Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”.

Informacje dla zwiedzających

W miesiącach od 19 kwietnia do września zamek czynny codziennie od godz. 10:00 do 18:00, od października do 18 kwietnia zwiedzanie jest możliwe w godzinach 10:00 – 16:00 (poniedziałek - piątek), 10.00-18.00 (sobota-niedziela).

Cennik:

  • normalny: 20 zł
  • ulgowy: 12 zł

Istnieje również możliwość zarezerwowania zwiedzania zamku dla grup. Grupa nie może liczyć więcej niż 30 osób. Więcej szczegółów na https://www.tak.torun.pl/zamek/

Polecane obiekty w pobliżu Zamku krzyżackiego w Toruniu