Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Noclegi w pobliżu Schroniska PTTK na Stogu Izerskim

Schronisko PTTK na Stogu Izerskim

Góry Izerskie to piękne pasmo leżące w Zachodnich Sudetach. Ciekawe jest, że te góry częściowo należą do Polski, a w części do Czech, a od Karkonoszy dzieli je tylko Przełęcz Szklarska. Mimo, iż nie są to zbyt wysokie góry bardzo wielu turystów wybiera je jako miejsce na swoje wędrówki. Najbardziej znaną miejscowością w Górach Izerskich jest Świeradów Zdrój. Większość turystów właśnie w tym mieście zatrzymuje się i stąd wyrusza na wędrówki.

Klimat schroniska

Jedną z najciekawszych tras turystycznych jest ta wiodąca na Stóg Izerski. Nie jest to może zbyt malownicza trasa, ale warto zaznaczyć, że szlak przez cały 9- kilometrowy odcinek prowadzi przez rezerwat przyrody, w którym ochroną objęte zostały unikalne obszary torfowiska. Na szczycie Stogu znajduje się bardzo stare, zabytkowe schronisko PTTK uchodzące za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Powstało ono w 1924 roku i nadal przyjmuje strudzonych wędrowców, racząc ich strawą i noclegiem. Każdego dnia obsługa schroniska przyjmuje mnóstwo turystów. Jedni szukają noclegu, inni chcą się tylko posilić przed dalszą drogą, a jeszcze inni po prostu chcą zobaczyć ten niezwykły budynek, który mimo upływu lat nadal zachwyca i cieszy swoją niepowtarzalnością Od lat uchodzi ono za swoistą wizytówkę miasta.

W schronisku nie ma energii elektrycznej, ale dzięki temu panuje tu wyjątkowa atmosfera. Schronisko na Stogu Izerskim było kilkakrotnie odnawiane i modernizowane. Ciągle jeszcze zachowało swój pierwotny wygląd i górski styl. Na szczyt Stogu Izerskiego można również wjechać kolejką gondolową. Podczas dość długiej przejażdżki z pewnością każdego zachwycą przepiękne widoki.

Hala Izerska

Bardzo ciekawym punktem trasy na Stóg jest Hala Izerska. Otoczona jest ze wszystkich stron górami, a jedyny przesmyk to rzeka Izera biorąca tutaj swój początek. Jest to niezwykłe miejsce. W pobliżu schroniska znajduje się turystyczne przejście graniczne, co jest dodatkową atrakcją dla turystów i kuracjuszy wypoczywających w Świeradowie Zdrój. Schronisko na Stogu Izerskim to wyjątkowe miejsce na mapie polskich schronisk górskich, które warto odwiedzić będąc w Świeradowie Zdroju.

Polecane obiekty w pobliżu Schroniska PTTK na Stogu Izerskim