Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Wodospad Kwisa w Świeradowie Zdroju

Noclegi w okolicy Wodospadu Kwisa w Świeradowie Zdroju

Wodospad Kwisa w Świeradowie Zdroju

Najbardziej znaną miejscowością Gór Izerskich jest Świeradów Zdrój. Jest to miejscowość uzdrowiskowa licząca około 5 tysięcy mieszkańców. Położona nad rzeką Kwisą przyciąga co roku wielu kuracjuszy, którzy odbywają tutaj swoje turnusy rehabilitacyjne a także turystów preferujących górskie wędrówki. Częstymi bywalcami okolic Świeradowa bywają również Czesi. Sprzyja temu przejście graniczne miedzy naszymi państwami. Jedną z ciekawszych atrakcji Świeradowa jest Wodospad Kwisa.

Urokliwy zakątek Kwisy

Wodospad jest co prawda utworzony sztucznie, ale mimo to jest niezwykle piękny i cieszy się dużą popularnością. Od lat jest to ulubione miejsce dla amatorów kąpieli w lodowatych wodach. „Morsy” mają tutaj swój mały raj. Łagodne zejście do wody sprawia, że również turyści i mieszkańcy Świeradowa w upalne dni szukają tutaj wytchnienia. Przyjemnie jest pospacerować wsłuchując się w szum spadających kaskad wody. Wodospad Kwisy jest często uwieczniany w pracach malarzy, rzeźbiarzy i fotografików.

Odpoczynek w pięknym otoczeniu przyrody

Trasa do wodospadu prowadzi asfaltową drogą ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby. Poustawiane drogowskazy dokładnie wskazują drogę. Jest to ulubione miejsce na spacery z kijkami, czy na piknik. Przyjemny szmer wody wycisza i pozwala na bliski kontakt z naturą. Mimo dużej popularności tego miejsca, można wciąż znaleźć zaciszne miejsce, idealne do wypoczynku. Okolice wodospadu pięknie prezentują się jesienią, kiedy zmieniające się kolory drzew odbijają się w wodzie. Wodospad Kwisa prezentuje się magiczne o każdej porze roku. Wielkie kamienie pokryte zielonym mchem i duże głazy dodają wodospadowi wręcz bajkowego widoku. Dla każdego turysty i dla kuracjuszy przebywających w Świeradowie Zdroju, spacer nad Wodospad Kwisy to punkt obowiązkowy. Mieszkańcy okolic chętnie spędzają tutaj niedzielne popołudnia i z całymi rodzinami urządzają sobie pikniki.

Wspaniałe widoki, piękne okolice, czyste powietrze, pokłady leczniczych wód mineralnych i specyficzny mikroklimat sprawia, że tutaj naprawdę można podleczyć swoje zdrowie, odpocząć i naładować się pozytywną energią. Wodospad Kwisy zaraz po Izerskim Parku Ciemnego Nieba stanowi dużą atrakcję dla wszystkich turystów.

Polecane obiekty w okolicy Wodospadu Kwisa w Świeradowie Zdroju