Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Michała Archanioła w Świebodzinie

Kościół Św. Michała Archanioła w Świebodzinie

Świebodzin to miejscowość, którą warto zwiedzić z wielu powodów. Jednym z nich jest niesamowity klimat, który sprawi, że zakochamy się w tym miejscu. Każdy, kto lubi kameralną atmosferę powinien tu poczuć się wyjątkowo. To jednak nie wszystko, bowiem w okolicy znajdziemy wiele wybitnych zabytków. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Miejsce szczególne nie tylko dla mieszkańców regionu, ale też znawców i miłośników sakralnej przeszłości Polski.

Kościół w Świebodzinie

Kościół znany jest już z zapisów datowanych na 1334 rok. Wówczas parafia pw. św Piotra i Pawła zyskała dzisiejszego patrona dopiero w XV wieku. Kościół zlokalizowany jest centralnie pomiędzy rynkiem staromiejskim a zamkiem, co świadczy o jego dużym znaczeniu w ówczesnych czasach. Północno – wschodnia część miasta była bowiem ostoją i bezpiecznym punktem w przypadku jakichkolwiek najazdów. Pierwotny obiekt zbudowany w tym miejscu to jednonawowa drewniana konstrukcja, która w XV wieku zastąpiona została przez dzisiejszy kościół. Trójnawowa konstrukcja z oddzielnym chórem reprezentuje ówczesny styl.

Przepiękne i zabytkowe wnętrze

Następne lata przyniosły pożar, który wymusił odbudowę świątyni w połowie XIX wieku. Dziś we wnętrzu podziwiać możemy gotycki tryptyk z XVI wieku oraz rokokowy Ołtarz Matki Boskiej Zwycięskiej i znajdujące się obok figury apostołów. Warto zwrócić także szczególną uwagę na bramy z rzeźbionymi kratami oraz wyjątkowej urody sufit. Wszystko to sprawia, że kościół św. Michała Archanioła jest jednym z najpiękniejszych sakralnych obiektów w całym województwie lubuskim, a obecność w okolicy, niemal zobowiązuje do odwiedzenia tej świątyni.

Dla szukających dodatkowych informacji o kościele św. Michała Archanioła w Świebodzinie, polecamy stronę: http://michael.swiebodzin.pl/kosciol-parafialny-w-swiebodzinie/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Michała Archanioła w Świebodzinie