Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzychód - oferta noclegu w Międzychodzie i okolice

  • 1

Baza noclegowa w Międzychodzie

Jeśli planujesz wypoczynek i relaks nad jeziorem to Międzychód i tutejsze noclegi będą dobrym pomysłem. W samej miejscowości znajdziemy kilka obiektów noclegowych, położonych nad Jeziorem Miejskim: hotel, pokoje pracownicze i gościnne czy mieszkanie do wynajęcia. To dobra opcja dla osób, które chcą połączyć wypoczynek nad wodą ze zwiedzaniem, gdyż zaraz obok akwenu mieszczą się parki i rynek. Nieco dalej na obrzeżach miasta, przy ul. Muchocińskiej i Słodowy Młyn znajdują się agroturystyki, dla tych którzy chcą odpocząć od miejskiego gwaru. Zakwaterowanie znajdziemy także w okolicznych miejscowościach: nad Jeziorem Mierzyńskim i Radgoskim w Mierzynie i Radgoszczy są domki letniskowe i ośrodki wypoczynkowe, a niedaleko Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w Chorzępowie i Zatomiu także domki oraz agroturystyki. Przez Międzychód przebiegają drogi wojewódzkie: 160 i 182, dojedziemy tu autobusem PKS czy liniami prywatnych przewoźników z Poznania.

Międzychód – miasta zachodniej Wielkopolski

Według legendy na miejscu rynku istniała kiedyś polana, na środku której rosła grusza. Rybacy znad jeziora Miejskiego i Radgoskiego rozwieszali na jej gałęziach sieci i postanowili założyć tu wspólną osadę. Pamiątką po tym jest dziś grusza w herbie miasta Międzychód. Ta wielkopolska miejscowość nad Wartą w Kotlinie Gorzowskiej to ośrodek turystyczny znany z czystych zbiorników wodnych (w okolicy 35 jezior), malowniczych borów i lasów oraz z zabytkami na czele z ozdobną Laufpompą z artezyjską wodą z głębokości 90 m. W Międzychodzie rozwija się także przemysł – największy zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego - oraz rolnictwo. Miasto leży przy drodze nr 24, w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego (63 km), Świebodzina (68 km) i Poznania (80 km).

Międzychód – miasto między wodami

Międzychód leży „między wodami”, czyli Jeziorem Miejskim i rzeką Wartą. Sporą atrakcją w mieście jest Laufpompa, czyli żeliwna pompa z oryginalnymi zdobieniami z 1912 r., znajdująca się przy studni artezyjskiej, skąd mieszkańcy i turyści mogą czerpać wodę z siarkowodorem i licznymi mikroelementami, takimi jak jod czy magnez. Wśród zabytków wart uwagi jest także kościół Męczeństwa św. Jana Chrzciciela z XVI w. czy budynek dawnego magistratu, w którym znajduje się warte odwiedzenia Muzeum Regionalne z dużym zbiorem pamiątek regionalnych: przedmiotów gospodarstwa domowego, sztandarów czy mundurów. Oprócz historycznych pamiątek, w Międzychodzie i okolicy są także liczne atrakcje przyrodnicze, takie jak rezerwat przyrody „Kolno Międzychodzkie” z prastarymi dębami czy rezerwat „Dolina Kamionki” z borami sosnowymi, torfowiskami i jeziorami. W okolicy znajdziemy także wiele ścieżek pieszych i rowerowych, np. Śladami Radusza, Bobrowy Zakątek czy Szlak Stu Jezior. W samej miejscowości zaś znajduje się Jezioro Miejskie, nad którym odbywają się imprezy, takie jak regaty, Biegi po zdrowie czy Noc Świętojańska.