Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Skorzęcin - oferta noclegu w Skorzęcinie i okolice

Nocleg w Skorzęcinie

Lokalizacja Skorzęcina przyciąga do tej miejscowości na nocleg wielu wczasowiczów. Ponad 70% wszystkich obiektów noclegowych w Skorzęcinie i okolicach to domki letniskowe. Nic w tym dziwnego – turyści przyjeżdżający tu by wypoczywać nad jeziorami Niedzięgiel i Białym, chętnie korzystają z noclegu zapewniającego im prywatność, wygodę i bliskość do wodnych atrakcji. Najwięcej domków jest pomiędzy brzegami obu akwenów, przy ulicy Orężnej i Plażowej. Tutaj też znajduje się słynny ośrodek wypoczynkowy Skorzęcin, a także kilka innych, pomniejszych. Osoby szukające schronienia od turystycznego centrum mogą skorzystać z oferty jedynego tu hotelu – położonego 20 m od Jeziora Białego na skraju wielkiego ośrodka. Można też skorzystać z domków czy kilku ośrodków położonych w środku samej wioski, 2 km od zbiorników. Krótki spacer na plaże zrekompensuje bliskość marketu i punktu małej gastronomii. Tutaj także ciszę mogą znaleźć osoby, które nie mają ochoty korzystać z nocnych zabaw i dyskotek wokół plaży, np. rodziny z dziećmi.

Skorzęcin – Wielkopolska na weekend

Popularny kurort nad jeziorami Niedzięgiel i Białym na Pojezierzu Gnieźnieńskim oraz jeden z większych ośrodków turystycznych w Polsce. Rozwinięta infrastruktura rekreacyjna, piaszczyste i szerokie plaże, możliwości uprawiania sportów wodnych oraz piękne krajobrazy to ważniejsze atuty Skorzęcina. Miejscowość leży wśród wielu szlaków pieszych i rowerowych, m.in. na gnieźnieńskim szlaku „Śladami mitów i legend”, gdyż funkcjonuje tu legenda o królewskim leśniczym, który założył osadę Stary Dwór. W środku lasu można odnaleźć ponad 100-letnią mogiłę leśniczego. Miasteczko leży przy trasie krajowej nr 15, 25 km od Gniezna. Z Gniezna jeżdżą tu także autobusy PKS.

Skorzęcin – nadmorskie klimaty w sercu Polski

Jezioro Niedzięgiel, zwane również Skorzęcińskim, jest najszerszym w tym rejonie kraju. Na zbiorniku znajduje się wyspa porośnięta drzewami o powierzchni 3,6 ha. Jezioro posiada dwie twarze. Z jednej strony jest dzika część - idealna dla wędkarzy, a z drugiej największy ośrodek turystyczno-sportowy w Wielkopolsce. Dobrze rozwinięta infrastruktura, oświetlone molo na wieczorne spacery, wypożyczalnie sprzętu wodnego do uprawiania sportów na wodach akwenu, wesołe miasteczko umilające czas dzieciom, boiska do grania w piłkę nożną, siatkową czy tenisa ziemnego, a do tego piaszczyste plaże i czysta woda. Oprócz atrakcji na terenie ośrodka warto udać się na wycieczki poza jego obszar – w okolicy Skorzęcina są liczne szlaki rowerowe (np. Trakt Słowikowski, Urokliwe Doliny czy Cztery Jeziora), piesze – zieloną i czarną trasą oraz kajakowe: przez Jezioro Białe, Pakoskie i Gopło. Wycieczkę można też odbyć wąskotorową kolejką na trasie Gniezno-Witkowo-Powidz-Anastazewo z przystankiem na plaży przy Jeziorze Powidzkim. Będąc już w okolicach Gniezna, warto obejrzeć tamtejsze zabytki, katedrę czy Muzeum Początków Państwa Polskiego. W pobliżu znajduje się także Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (40 km), Muzeum w Biskupinie (46 km), a dla dzieci – Zaurolandia – Park Dinozaurów w Rogowie (43 km). Na jeziorze Niedzięgiel odbywają się liczne wydarzenia sportowe i imprezy, takie jak Mistrzostwa Polski Jachtów Żaglowych, Otwarte Mistrzostwa w Pływaniu Długodystansowym czy loty Miłośników Kadetów.