Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Niedzięgiel

Jezioro Niedzięgiel

Pomimo, że do najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w Polsce należą przede wszystkim Tatry i Bałtyk, warto rozważyć także inne propozycje poszukując miejsca na urlop. Ciekawym pomysłem na spędzenie kilku wolnych dni jest wypoczynek nad Jeziorem Niedzięgiel. Znajduje się tam jeden z największych kompleksów rekreacyjno - wypoczynkowych w Polsce.

Lokalizacja jeziora

Jezioro Niedzięgiel, nazywane również Jeziorem Skorzęcińskim, znajduje się w województwie wielkopolskim. Nad tym ogromnym jeziorem o powierzchni przekraczającej 600 hektarów może wypoczywać jednocześnie kilka tysięcy osób. Jezioro Niedzięgiel to najszersze jezioro w tych stronach. To jedno z największych jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego cechuje się również niezwykle czystą wodą. Średnia głębokość jeziora to około 5 m, jednak znajduje się tutaj doskonała do letniego wypoczynku plaża, z której w sezonie turystycznym korzystają tłumy turystów.

Świetny pomysł na wakacje dla całej rodziny

Jeśli szukasz niebanalnego miejsca na spędzenie urlopu, plaża w Skorzęcinie będzie idealną propozycją dla Ciebie. W okolicy znajduje się bogata baza noclegowa i gastronomiczna. Warto zwrócić uwagę również na niezwykle bogatą bazę rekreacyjną. W tych okolicach można skorzystać z pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, ale nie tylko. Wypożyczalnia sprzętu wodnego to z kolei propozycja dla miłośników wodnego szaleństwa - w ofercie dostępne są zarówno kajaki, jak i łódki czy rowery wodne. Na Jeziorze Niedzięgiel można także uprawiać windsurfing. Dodatkowym atutem tego miejsca jest molo spacerowe. Turyści poszukujący ciągle nowych wrażeń mogą skorzystać z kortów tenisowych czy boisk do gier zespołowych. Gdyby tego było mało - w okolicy znajduje się wiele barów i dyskotek.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Niedzięgiel