Jezioro Powidzkie

Wielkopolska to coraz popularniejsza kraina wśród turystów poszukujących spokojnego miejsca na letni wypoczynek. Spora ilość zróżnicowanych atrakcji turystycznych skłaniają do większego zainteresowania tym terenem Polski. Jedną z najważniejszych atrakcji województwa wielkopolskiego jest Jezioro Powidzkie.

Skarb Wielkopolski

Jezioro Powidzkie to największe jezioro w Wielkopolsce. Jest położone w powiecie słupeckim, w gminie Powidz. Znajduje się na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi ponad 1000 ha. Średnia głębokość to 11 m, chociaż zdarzają się miejsca, w których sięga ona kilkudziesięciu metrów. Jest to jezioro o charakterze rynnowym, ukształtowane po przejściu lodowca. Wybierając się nad to jezioro możemy być pewni, że czeka nas udany urlop. Woda jest tutaj wyjątkowo czysta i przejrzysta.

Aktywny wypoczynek

Powidz to świetna baza turystyczna. Na błogi wypoczynek w tych okolicach wybierają się zarówno wędkarze, jak i żeglarze. Nie może oczywiście zabraknąć także amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Jezioro Powidzkie przyciąga coraz więcej turystów nie tylko z położonych w niewielkiej odległości miast, ale turystów z całego kraju.

Raj dla turystów

Przyjeżdżający nad Jezioro Powidzkie przekonują, że jest to świetne miejsce na wakacje. Zachęcająca jest nie tylko bogata baza gastronomiczna, ale także i noclegi. Nad Jeziorem Powidzkim odbywa się także wiele imprez np. regaty. Dodatkowo, w pobliżu Jeziora Powidzkiego można korzystać również z innych atrakcji tego regionu, np. wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową.

Mapa