Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Powidzkiego

Jezioro Powidzkie

Wielkopolska to coraz popularniejsza kraina wśród turystów poszukujących spokojnego miejsca na letni wypoczynek. Spora ilość zróżnicowanych atrakcji turystycznych skłaniają do większego zainteresowania tym terenem Polski. Jedną z najważniejszych atrakcji województwa wielkopolskiego jest Jezioro Powidzkie.

Skarb Wielkopolski

Jezioro Powidzkie to największe jezioro w Wielkopolsce. Jest położone w powiecie słupeckim, w gminie Powidz. Znajduje się na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi ponad 1000 ha. Średnia głębokość to 11 m, chociaż zdarzają się miejsca, w których sięga ona kilkudziesięciu metrów. Jest to jezioro o charakterze rynnowym, ukształtowane po przejściu lodowca. Wybierając się nad to jezioro możemy być pewni, że czeka nas udany urlop. Woda jest tutaj wyjątkowo czysta i przejrzysta.

Aktywny wypoczynek

Powidz to świetna baza turystyczna. Na błogi wypoczynek w tych okolicach wybierają się zarówno wędkarze, jak i żeglarze. Nie może oczywiście zabraknąć także amatorów sportów wodnych i plażowiczów. Jezioro Powidzkie przyciąga coraz więcej turystów nie tylko z położonych w niewielkiej odległości miast, ale turystów z całego kraju.

Raj dla turystów

Przyjeżdżający nad Jezioro Powidzkie przekonują, że jest to świetne miejsce na wakacje. Zachęcająca jest nie tylko bogata baza gastronomiczna, ale także i noclegi. Nad Jeziorem Powidzkim odbywa się także wiele imprez np. regaty. Dodatkowo, w pobliżu Jeziora Powidzkiego można korzystać również z innych atrakcji tego regionu, np. wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Powidzkiego