Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu szlaków turystycznych ze Skorzęcina

Szlaki turystyczne ze Skorzęcina

Skorzęcin to niewielka miejscowość położona w województwie wielkopolskim, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród turystów. Wszystko za sprawą pobliskiego Jeziora Niedzięgiel i Jeziora Białego. W niewielkiej odległości od Skorzęcina znajduje się jeden z największych kompleksów turystycznych w Polsce. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna, a także wyjątkowo atrakcyjne turystycznie okolice sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na urlop dla całej rodziny.

Bogactwo szlaków turystycznych

Jedną z największych atrakcji turystycznych tego miejsca są ciekawe i różnorodne szlaki turystyczne. Znajduje się tu wiele szlaków rowerowych, ale także i pieszych. Warto wspomnieć chociażby o szlaku prowadzącym z Skorzęcina do miejscowości Popielarze i z powrotem do Skorzęcina. Ten czarny szlak pieszy cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony turystów. Przybysze wybierają również chętnie szlak na trasie Ostrowite Prymasowskie – Popielarze – Piłka – Powidz. Chociaż piesza turystyka w tych okolicach to nieraz wielogodzinny wysiłek, to jednak warto. Każdy turysta, który wybierze się na szlak w tym regionie na pewno nie pożałuje.

W okolicy można podziwiać piękno Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Spora część szlaków prowadzi nie tylko przez lasy, ale także nad brzegami pobliskich jezior. Jest to zatem idealny sposób na aktywny wypoczynek dla turystów w każdym wieku. Po drodze możemy zobaczyć również tereny bagienne i różnego rodzaju zarośla. Bardziej zaawansowani piechurzy mogą skorzystać ze szlaków długodystansowych, ale dla początkujących turystów również przygotowano wiele propozycji.

Szlaki rowerowe

Skorzęcin to także idealna baza na wypad na rowery. W okolicach znajduje się mnóstwo szlaków rowerowych. Najczęściej wybieraną przez turystów propozycją w tym zakresie jest trasa rowerowa wokół Jeziora Niedzięgiel o długości 25 km. W Skorzęcinie swój początek i koniec ma również trasa o nazwie "Urokliwe Doliny" o długości 29 km.

Polecane obiekty w pobliżu szlaków turystycznych ze Skorzęcina