Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kolei Wąskotorowej w Powidzu

Kolej Wąskotorowa w Powidzu

Wielkopolska to coraz chętniej wybierane na urlop miejsce w Polsce. Przybywający w te okolice turyści cenią sobie przede wszystkim możliwość obcowania z naturą czy sporą ilość różnorodnych atrakcji turystycznych. Jednym z częściej wybieranych miejsc na wakacyjny wypoczynek jest gmina Powidz. Można korzystać tam z kąpieli w Jeziorze Powidzkim, a także wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową.

Wspaniała atrakcja turystyczna

Jedną z większych atrakcji turystycznych tych okolic jest Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Przejazd archaiczną kolejką to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Jest to opcja, z której można skorzystać nie tylko podczas słonecznych dni. Jeśli więc podczas urlopu zaskoczy Cię nagła zmiana pogody - zdecyduj się na przejazd kolejką wąskotorową. To ciekawy i niezwykły sposób na poznanie okolicy. Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa powstała w 1883 r. i jako pierwsza wprowadziła w Polsce w 1928 r. wagon motorowy. Ta kolejka jest unikatowa również ze względu na stację Przybrodzin - jest to jedyna stacja kolejowa w Polsce, która znajduje się na plaży. Kursuje pomiędzy stacjami Gniezno Wąskotorowe i Anastazewo. Jedną ze stacji przejazdu jest przystanek Powidz. Trasa przejazdu z Gniezna do wsi Ostrowo (gmina Powidz) liczy sobie około 34 kilometry. Całość trasy to 38 km, a przejażdżka na całym odcinku zajmuje 2 godziny. Rozstaw szyn na całym odcinku to 750 mm, co na pewno zainteresuje szczególnie miłośników kolejek wąskotorowych.

Przejazd kolejką wąskotorową to świetny pomysł na oryginalne zwiedzanie okolicy dla całej rodziny. Spora część trasy przejazdu kolejki znajduje się w pobliżu Jeziora Powidzkiego, więc turyści mają niepowtarzalną okazję do podziwiania panoramy i oglądania wielkopolskiej przyrody z bliska. Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa jest uruchamiana okresowo. Najwięcej przejazdów organizowanych jest podczas największego najazdu turystów, czyli w okresie urlopowym (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień). Od 2015 roku trasa kolejki prowadząca do miejscowości Powidz została wyłączona z ruchu z uwagi na zły stan techniczny trakcji.

Polecane obiekty w pobliżu Kolei Wąskotorowej w Powidzu