Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Powidzkiego Parku Krajobrazowego

Powidzki Park Krajobrazowy

Powidzki Park Krajobrazowy to jedna z wielu propozycji przygotowanych dla turystów przyjeżdżających do powiatu słupeckiego na wakacyjny wypoczynek. Park Krajobrazowy to dość rozległy obszar, jest położony na terenie aż 7 gmin. W powiecie słupeckim jest to jeden z dwóch parków krajobrazowych. Powidzki Park Krajobrazowy powstał w 1998r i od tamtego czasu zyskuje stopniowo coraz większą popularność wśród turystów.

Informacje na temat flory, fauny i ukształtowania terenu

Cechą szczególną Powidzkiego Parku Krajobrazowego jest występowanie jezior polodowcowych - można znaleźć ich tu aż 17. Najpopularniejsze jeziora tego regionu to Jezioro Powidzkie i Jezioro Skorzęcińskie. Można znaleźć tu również niezwykle bogatą szatę roślinną - na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego występują bardzo powszechnie zwłaszcza rośliny naczyniowe. Odkryto tu aż 990 gatunków tego rodzaju roślin, z których 60 to gatunki chronione. Fauna tego parku jest stosunkowo słabo poznana, chociaż odnotowano tu występowanie 174 gatunków ptaków i 34 ssaki. Są to między innymi płazy i gady. W rzekach i jeziorach odkryto 22 gatunki ryb.

Wypoczynek w Powidzkim Parku Krajobrazowym

Na turystów w Powidzkim Parku Krajobrazowym czeka mnóstwo atrakcji. Przygotowano tu specjalne szlaki piesze, jak i rowerowe. Do dyspozycji turystów są także szlaki konne i wodne. Na tym terenie można nie tylko obcować z nienaruszoną naturą, ale także zapoznać się z miejscową kulturą - w okolicy znajduje się wiele zabytków. Jest to świetna propozycja przede wszystkim dla rodzin z małymi dziećmi, które poszukują niebanalnego, ale przede wszystkim spokojnego miejsca na spędzenie urlopu. Powidzki park to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale dla turystów w każdym wieku. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na: http://ppkpowidz.republika.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Powidzkiego Parku Krajobrazowego