Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rzeszów - oferta noclegu w Rzeszowie i okolice

Nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie można znaleźć nocleg w każdej części miasta. Najpowszechniejszym obiektem noclegowych w Rzeszowie są hotele - najwięcej ich, podobnie jak apartamentów, mieści się w Śródmieściu. Wybierając jeden z tych obiektów, będziemy mieć kilka kroków do Podziemnej Trasy Turystycznej czy Muzeum Etnograficznego. W centrum możemy przenocować także w schronisku blisko Muzeum Dobranocek (koszt 25-30 zł) czy hostelach, położonych w pobliżu Muzeum Okręgowego, Muzeum Etnograficznego czy blisko stacji kolejowej Rzeszów Główny. Miejsca noclegowe znajdziemy także w obiektach zlokalizowanych na obrzeżach, przy drodze krajowej nr 19 w kierunku Boguchwały, drodze 94 w kierunku Łańcuta i nr 9 w stronę Kolbuszowej - są to kwatery pracownicze, pokoje gościnne i motele. W pobliskich miejscowościach wyszukamy także agroturystyki - w kierunku Łańcuta, Pstrągowej czy Strzyżowa.  Rzeszów leży w pobliżu A4, przez miasto przebiegają także droga krajowa nr 94 i 19. W miejscowości działa duża sieć komunikacji autobusowej i transport kolejowy (m.in. skład Pendolino do Gdyni). Miasto posiada port lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Informacje o Rzeszowie

Położona między Kotliną Sandomierską a Pogórzem Karpackim stolica Podkarpacia. Rzeszów, którego historia sięga XIV w., to miasto gdzie Kolegium Pijarów ukończyli Ignacy Łukasiewicz i Władysław Sikorski oraz skąd pochodzi Tomasz Stańko. Miejscowość malownicza krajobrazowo i przyrodniczo, z ciekawą regionalną kuchnią (proziaki, korowaj, chrupaczki, hałuszki i fuczki) oraz jedną z najnowocześniejszych hal widowiskowych w kraju – z Halą Podpromie. Rzeszów to ważne centrum przemysłu (głównie lotniczy, farmaceutyczny i produkcja sprzętu agd) oraz centrum branży IT z dużym parkiem technologicznym oraz trzema Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. Miasto położone przy autostradzie A4 168 km od Krakowa w odlegości 56 od Dębicy i 17 km od Łańcuta. Granica z Ukrainą leży 104 km od Rzeszowa.

Weekend w stolicy Podkarpacia

Warto pospacerować po zabytkowym centrum miasta, aby zobaczyć ratusz wybudowany w 1591 r., deptak o nazwie Aleja Pod Kasztanami z secesyjnymi willami czy Podziemną Trasę Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice", na którą składa się 40 połączonych chodnikami pomieszczeń. Turyści zobaczą tu także liczne zamki, dworki i pałace, a wśród nich Zamek w Rzeszowie z XVI wieku czy Letni Pałac Lubomirskich. Miłośnicy spacerów wśród rzeszowskiej przyrody znajdą rezerwat przyrody „Lisia Góra” i Zbiornik Rzeszowski, sztucznie utworzony, objęty obszarem chronionym "Natura 2000". Mieszczą się tu także Park Kultury i Wypoczynku z Olszynkami, Ogród Miejski im. Solidarności czy jeden z najnowszych, bo otwarty w 2015 - Park Papieski. W Rzeszowie znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek z pamiątkami z popularnych bajek. W mieście odbywa się Europejski Stadion Kultury, impreza zacieśniająca więzi polsko-ukraińskie, a także międzynarodowy Carpathia Festival, RzeszOff Art Festival oraz Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End Festiwal". Z wydarzeń sportowych warto wspomnieć Międzynarodowy Maraton Rzeszowski i Rajd Rzeszowski. W hali sportowo-widowiskowej Podpromie można zobaczyć interesujace wydarzenia (występowali tu m.in. Deep Purple czy Jean Michel Jarre).