Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Bazylika Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie

Noclegi w pobliżu Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie

Rzeszów to jedno z tych miejsc, w których można odkryć bardzo wiele ciekawych i wartościowych zabytków oraz atrakcji turystycznych. Co ważne Rzeszów to wciąż miasto, które nie zostało zadeptane przez turystów i można w nim znaleźć tak często poszukiwany spokój i możliwość swobodnego podziwiania uroków tego miasta. Jednym z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Rzeszowie jest niewątpliwie Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Historia

Znajdujący się w Rzeszowie kościół ojców Bernardynów swoją historię rozpoczyna w latach 1610 – 1629, kiedy został wybudowany. Jego fundatorem był Mikołaj Spytek Ligęza. Konstrukcja budowli oraz jest wykończenie łączą w sobie elementy dwóch stylów. Można tutaj dostrzec zarówno wpływ przełomu renesansu i baroku, jak i rokoko.

Bazylika jest ozdobiona freskami pochodzącymi z II połowy XVIII wieku przedstawiającymi sceny dotyczące Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Ponadto można w niej podziwiać także malowidła przedstawiające Ewangelistów oraz ornamenty roślinne. Jednym z piękniejszych elementów wyposażenia świątyni jest niewątpliwie nastawa ołtarza głównego. Pochodzi ona z I połowy XVII wieku i obejmuje alabastrową płaskorzeźbę, a także drewniane płaskorzeźby, których jest aż sześć. W Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie ważnym elementem są organy. Znajdujące się aktualnie w kościele organy to już drugi tego typu instrument, który powstał w roku 1776. Organy dysponują gamą aż 23 głosów.

Ważne informacje

Bazylika Najświętszej Maryi Panny w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Sokoła 8. Świątynię warto odwiedzić w czasie Mszy świętej, by móc w pełni docenić zarówno jej walory religijne, jak i akustyczne. Dokładny rozkład mszy i szczegółowe informacje na temat świątyni znajdują się pod adresem: http://www.bernardyni.rzeszow.pl

Polecane obiekty w pobliżu Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!