Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Spośród wielu ciekawych i atrakcyjnych miejsc, jakie można odwiedzić w Rzeszowie na pewno nie można pominąć szczególnego punktu na mapie tego miasta. Jest nim szczególne muzeum, które skutecznie przeniesie nas w czasie do najpiękniejszych chwil naszego życia. W Rzeszowie bowiem mieści się Muzeum Dobranocek. Tylko wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić bez względu na wiek.

Muzeum dla dzieci i dorosłych

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie powstało w oparciu o kolekcję pana Wojciecha Jamy i stanowi miejsce, w którym można zapoznać się z eksponatami związanymi z najpopularniejszymi bajkami telewizyjnymi i kinowymi. Głównymi bohaterami i jednocześnie patronami muzeum są Jacek i Agata. To postaci z najstarszej, polskiej dobranocki. Muzeum funkcjonuje od roku 2009 i jest miejscem częstych wycieczek zarówno pojedynczych gości, jak i zorganizowanych grup.

Nie ulega wątpliwości, że wizyta w Muzeum Dobranocek będzie wyjątkową atrakcją przede wszystkim dla dzieci. Także rodzice mogą na nowo odkryć wspomnienia z dzieciństwa i z dumą przekazać swoim pociechom, jakie animacje oglądami sami będąc dziećmi. Można tu podziwiać takich bohaterów jak: Miś Colargol, Pingwin Pik Pok, Pacyk, Plastuś czy Miś Uszatek oraz wiele innych.

Do największych skarbów Muzeum Dobranocek trzeba zaliczyć maszynopisy scenariuszy do najstarszej polskiej dobranocki, czyli wspomnianych już Jacka i Agatki. Warto przyjść tu całą rodziną i poczuć na nowo urok i magię pięknych, animowanych historii.

Ważne informacje

Muzeum znajduje się przy ul. Mickiewicza 13. Obiekty czynny jest w godzinach: wtorek – piątek: 9.00-16.00, sobota – niedziela: 10.00-17.00, poniedziałek – nieczynne. W okresie wakacji placówkę można odwiedzać: wtorek – piątek: 9.00-17.00, sobota – niedziela: 10.00-18.00, poniedziałek – nieczynne.

Wstęp do muzeum jest płatny, a koszt biletów to odpowiednio: 7 zł – normalny, 4 zł – ulgowy, 25 zł – opłata za przewodnika. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: http://www.muzeumdobranocek.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Dobranocek w Rzeszowie