Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży w Poddąbiu

Plaża w Poddąbiu

Jednym z miejsc, które najbardziej zdają się cenić sobie przybywający do Poddąbia turyści, jest plaża. Przez cały sezon niesamowicie czysta w porównaniu do okolicznych, nieco dzika, lecz dzięki temu uznawana za piękną. Należy do jednych z najmniej zatłoczonych plaży przez turystów. W styczniu 2017 roku wskutek wielkiego sztormu na jakiś czas niemalże zniknęła, ponieważ morze podchodziło aż do samego klifu, pokrywając ją niemal całkowicie.

Wspaniałe miejsce na wypoczynek

Plaża w Poddąbiu charakteryzuje się wysokim klifem, który nie jest aż tak często spotykany na innych plażach. Klif ten utworzył się prawdopodobnie w sposób naturalny na początku dwudziestego wieku i należy do jednych z najwyższych na całym obszarze polskiej części Morza Bałtyckiego. Jego powstanie datowane jest na rok 1914 i przypisywane sztormowi, który spowodował obsunięcie się ziemi poprzez podniesienie się poziomu morza o 1,62 metra. Klif jest uznawany za stabilny. Sama plaża nie jest zbyt szeroka, ale za to dość długa – od miejsca plażowania do wody jest zaledwie kilka kroków. Przed sztormem jej długość szacowano na sto metrów – obecnie mówi się o jej prawie dwukrotnym umniejszeniu na skutek zniszczeń dokonanych przez siły żywiołu.

Do plaży dojdziemy drogą przez pachnący żywicą las. Samo zejście na plażę jest z racji usytuowania wśród klifów dość strome i wysokie. Do plaży schodzimy tym zejściem po wygodnych schodach zaopatrzonych w szerokie podejście, które ułatwia dostanie się na plażę. Jakkolwiek z drugiej strony dość wysokie zejście może być jednym z czynników, z powodu których plaża ta nie jest zbyt zatłoczona nawet w ciągu najbardziej upalnych dni w roku. Samo Poddąbie poza sezonem zamieszkiwane jest przez zaledwie 40 mieszkańców, lecz w trakcie sezonu zdolne jest pomieścić wielu spragnionych wakacji turystów – przeważnie osoby w starszym wieku, rodziny z dziećmi oraz osoby ceniące sobie przede wszystkim spokój i wypoczynek na łonie natury. Ciekawostką może być informacja, że okolice Poddąbia – w tym plaża – są drugim miejscem w całej Polsce pod względem nasłonecznienia, w którym średnia ilość słonecznych godzin wynosi około 1616 rocznie.

Polecane obiekty w pobliżu plaży w Poddąbiu


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!