Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Okuninka - oferta noclegu w Okunince i okolice

Noclegi w Okunince

Położona w pięknych okolicznościach przyrody województwa lubelskiego Okuninka jest interesującym miejscem na nocleg i wypoczynek. Niemal 30% całej bazy noclegowej Okuninki stanowią domki letniskowe, które zlokalizowane są głównie wokół północno-wschodnich granic Jeziora Białego. To kwatery chętnie wybierane przez miłośników sportów wodnych (rejsy, pływanie, wędkowanie, wypożyczalnie sprzętu), a także rodzin, które korzystają w lecie z tutejszych restauracji, placów zabaw czy wesołego miasteczka. Baza skoncentrowana na północnym brzegu jeziora, każdego roku przeżywa pełne obłożenie, a tutejszy ruch turystyczny porównywany jest do tego w nadmorskich kurortach. Warto więc ze znacznym wyprzedzeniem rezerwować wakacyjny pobyt w Okunince, aby nie martwić się o dostępność miejsc noclegowych. Popularne są tutaj także ośrodki wypoczynkowe, niektóre z nich wzbogacają swoją ofertę o zabiegi (fizykoterapia, krioterapia, masaże), a inne przyjmują nawet do 300 turystów jednocześnie. Do obiektów całorocznych i najdroższych należy zaliczyć hotele na południu jeziora (z bezpośrednim wejściem na plażę), lecz latem w ich sąsiedztwie otwierają się tanie pola namiotowe (nocleg od 10 zł/dobę). Ten obszar Okuninki graniczy z Sobiborskim Parkiem Krajobrazowym - na terenie chronionych lasów wyznaczono szlaki piesze i rowerowe (z Włodawy do Woli Uhruskiej). Nocleg na terenie Okuninki znajdą podróżujący z kierunku północnego (Biała Podlaska 80 km) oraz południowego (Chełm 46 km).

Informacje o Okunince

Położona nad Jeziorem Białym na Lubelszczyźnie wioska, której nazwa wywodzi się od okoni, licznie występujących w tutejszych zbiornikach wodnych. Okuninka to popularne letnisko, którego dość rozległa powierzchnia skoncentrowana jest wokół największego jeziora. Do najważniejszych atutów tej popularnej wypoczynkowej miejscowości należy położenie wśród jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego oraz w pobliżu Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Występuje tu wiele gatunków ryb (okoń, węgorz, sielawa) oraz wiele gatunków dzikich zwierząt (czaple siwe, perkozy, kaczki krzyżówki). Malownicze szlaki turystyczne (piesze, rowerowe, konne, kajakowe) oraz interesujące zabytki tej wielokulturowej wioski to dodatkowe atrakcje. Okuninka leży w pobliżu Włodawy (6 km) i Chełma (46 km), w odległości 102 km od Lublina. Wieś znajduje się w niedalekiej odległości od granicy z Białorusią i Ukrainą.

Wakacje na Kresach Wschodnich

Największą atrakcją leżącej na Lubelszczyźnie Okuninki jest Jezioro Białe. Tuż obok znajdują się też inne jeziora (Święte, Lipiec, Rogoźne, Czarne, Glinki) zapewniające turystom możliwość wypoczynku nad wodą, tak poszukiwanego w sezonie letnim. Okuninka to wspaniałe miejsce dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Szlaki piesze (np. Pętla Sobiborska, Szlak Trzech Jezior, Rezerwat Małoziemce), rowerowe (np. Stykiem Granic), kajakowe (np. Poleska Dolina Bugu, Bug Graniczny) albo konne (Poleski Szlak Konny) stwarzają niezliczone okazje do odpoczywania na łonie natury. Zabytkami sakralnymi wartymi uwagi są: poaugustiański kościół kapucynów w stylu późnego baroku oraz prawosławna cerkiew z bogatym XIX-wiecznym ikonostasem. Ciekawym wydarzeniem są Dni Krokodyla – święto mieszkańców i turystów nad Jeziorem Białym. Jak głosi miejska legenda zwierzę kiedyś rzekomo widziano w Okunince. W pobliskiej Włodawie warto zobaczyć Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, wielką synagogę włodawską oraz zabytkowy Czworobok, gdzie według legendy odbył się pojedynek Bohuna z Wołodyjowskim. Do najważniejszych imprez sportowych w Okunince należy Żelazny Bieg, a wśród wydarzeń kulturalnych warte uwagi są: Festiwal Trzech Kultur i Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem.