Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Szlaki turystyczne w Murzasichlu

Noclegi w okolicy szlaków turystycznych w Murzasichlu

Szlaki turystyczne w Murzasichlu

Murzasichle jest podhalańską wioską wioską położoną w okolicach Zakopanego u podnóża Tatr na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Etymologia nazwy tej miejscowości jest dość niejasna i istnieje wiele teorii, które maja tłumaczyć historię słowa Murzasichle. Jedna z ciekawszych mówi o pakcie, który mieli zawrzeć mieszkańcy Mury przy Stasikówce wraz z gromadą ludzi z Sichły. Wioski miały się połączyć, a z czasem przyjąć nową wspólną nazwę miejscowości – Murzasichle. Położenie miejsowości przyciąga turystów wspaniałymi szlakami turystycznymi.

Szlaki turystyczne

Ta piękna górska wioska przyciąga do siebie turystów pragnących odpocząć od zgiełku miast i miejscowości typowo wypoczynkowych. Ludzie chcący poobcować z naturą, szukający cichego zakątka na mapie naszego kraju znajdą tu dokładnie to, czego potrzebują. Bardziej aktywni mają do dyspozycji szlaki należące do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jedna z możliwych tras ciągnie się przez Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Świnicę, aż na Zawrat. Oczywiście jest to wycieczka wymagająca sporej kondycji i wytrzymałości. Jeśli jednak siły nie pozwalają zawsze można ją trochę skrócić, bądź też skorzystać ze spokojniejszych podejść.

Można także wybrać zupełnie inną trasę. Na przykład drogę Oswalda Balzera, czy też skorzystać z mnogości ścieżek spacerowych oraz tras rowerowych, wiodących między innymi przez Budzów Wierch czy też Galicową Grapę.

Szlaki zimową porą

Warto wspomnieć, że szlaki turystyczne dostępne są również zimą, a fani białego szaleństwa nie będą zawiedzeni pobytem tutaj. Jedną z ciekawszych zimowych atrakcji są kuligi z pochodniami organizowane przez mieszkańców. Po aktywnym dniu warto spróbować gorącego grzańca w czasie góralskiej biesiady, do której zapraszają miejscowi.

Polecane obiekty w okolicy szlaków turystycznych w Murzasichlu