Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Katowice - oferta noclegu w Katowicach i okolice

Baza noclegowa w Katowicach

Większość obiektów noclegowych w Katowicach zlokalizowana jest w pasie pomiędzy autostradą A4 a drogą krajową nr 79. Dużą część oferty stanowią hotele i apartamenty, które dominują w centrum, wokół Galerii Katowickiej i centrum handlowego Silesia, wokół ul. Ściegiennego i Bożogrobców. Apartamenty mieszczą się także przy ul. Jesionowej, niedaleko urzędów (Sądu Apelacyjnego, Urzędu Statystycznego) czy licznych firm - jest to dogodna lokalizacja dla osób, które przyjeżdżają do miasta w celach biznesowych. Stosunkowo dużo jest tu także kwater pracowniczych, usytuowanych wzdłuż drogi krajowej nr 79, na wysokości ul. Dębowej, przy Silesia Business Park, w dzielnicy Bogucice na ul. Markiefki (dobre miejsce na nocleg dla osób, które muszą skorzystać z pobliskiego Szpitala Zakonu Bonifratrów) i na obrzeżach. Na południu miasta, niedaleko lotniska Katowice-Pyrzyce (ok. 2 km) znajdują się tańsze hostele i kwatery prywatne. Różnorodne obiekty noclegowe zlokalizowane są także przy drodze S86 do Sosnowca przy Parku Tysiąclecia - można się tu zatrzymać w apartamencie, hotelu przy tańszym hostelu. W Katowicach funkcjonuje rozbudowana sieć komunikacji kolejowej (20 linii kolejowych) oraz sieć komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Informacje o Katowicach

Jedno z najważniejszych miast na Górnym Śląsku oraz ośrodek przemysłu górniczego, którego do niedawna głównym symbolem był szyb górniczy. Katowice to obecnie innowacyjny i dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy, gdzie funkcjonują nowoczesne parki technologiczne, rozkwita branża IT i sektor handlowo-usługowy. Katowice to także targi i wystawy, liczne inwestycje budowlane oraz doskonała infrastruktura komunikacyjna. Stolica województwa śląskiego to także centrum nauki i kultury z charakterystyczną halą Spodka, pierwszym w Polsce sztucznym torem łyżwiarskim oraz - w muzeum - najmniejszą na świecie książką. To miasto rodzinne Jerzego Kukuczki, Konrada Swinarskiego oraz Marii Göppert-Mayer, drugiej w historii kobiety wyróżnionej Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki (po Marii Skłodowskiej-Curie). Katowice to ważny węzeł komunikacyjny w regionie - przez miasto przebiega szereg dróg krajowych czy europejskich, a także autostrada A4 i drogi ekspresowe. Katowice to także jeden z większych centrów komunikacji kolejowej w kraju. 30 km od centrum miasta mieści się także lotnisko Katowice-Pyrzowice.

Wypoczynek w kreatywnej metropolii z historią

13 kopalni węgla kamiennego, stanowiących największe na świecie zasoby czarnego złota, to nie jedyny skarb Katowic. Odwiedzający miasto znajdą tu 28 galerii sztuki, w tym Galerię Sztuki Współczesnej czy Galerię Piętro Wyżej, 18 teatrów, 14 muzeów (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Hansa Klossa oraz Muzeum Najmniejszych Książek Świata z najmniejszą na świecie książką - Alfabetem łacińskim o wymiarach 0,8x1 mm) oraz liczne kina. Zobaczyć tu można drewniany kościół św. Michała Archanioła z XVI wieku, największą w kraju katedrę - archikatedra Chrystusa Króla czy największy w kraju pomnik - Powstańców Śląskich, a także jedyną w Polsce wieżę spadochronową. Charakterystyczna w mieście czerwona cegła to cecha rozpoznawcza wartego odwiedzenia osiedla Nikiszowiec, zbudowanego na początku XX w. Unikatem na skalę europejską jest także miasto-ogród, powstałe dla pracowników kopalni, o nazwie Giszowiec. Katowice to miejsce wielu imprez i wydarzeń kulturalnych. W zabytkowym katowickim Spodku (posiada 11 500 miejsc) zagrali m.in. Rammstein, Depeche Mode, Metallica czy Leonard Cohen. Odbywa się tutaj: Festiwal Filmów Kultowych, Festiwal Nowa Muzyka, OFF Festival czy Seminarium Tolkienowskie. Warto także wybrać się na Międzynarodowy Festiwal Teatrów "A Part", wystawy targowe w Expo Silesia oraz na Spotkanie Kolekcjonerów i Wielbicieli Wiecznych Piór. Katowice to najbardziej zalesione miasto województwa - z rezerwatami przyrody czy zespołami przyrodniczo-krajobrazowymi, takimi jak Dolina Trzech Stawów (o pow. 86 ha).