Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach

Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach

Amatorzy teatru i wszystkiego, co z nim związane obowiązkowo odwiedzić muszą Muzeum Śląskie w Katowicach, którego jednym z oddziałów jest Centrum Scenografii Polskiej. W żadnym innym miejscu nie znajduje się tyle eksponatów i dzieł scenograficznych z naukowym opracowaniem, co w katowickim obiekcie muzealnym.

Idea jednego człowieka

Trudno w to uwierzyć, jednak powstanie całego Centrum Scenografii Polskiej zawdzięcza się jednemu człowiekowi - Zenobiuszowi Strzeleckiemu. Jako zapalony miłośnik scenografii usilnie apelował o powstanie miejsca, w którym możliwe będzie gromadzenie eksponatów związanych ze scenografią teatralną. Jego marzenie spełniło się w 1991 roku, gdy zdecydowano o założeniu takiego oddziału w budynku dawnego magazynu odzieży.

Muzeum z rozmachem

Centrum prężnie rozwijało swoją działalność, a pomysłów i eksponatów do wystaw nie brakowało. Od chwili powstania Centrum Scenografii Polskiej, zbiory muzealne osiągnęły liczbę ponad 15 tysięcy okazów. Wśród nich znajdują się najróżniejsze dekoracje, kostiumy, kukły i makiety, które w głównej mierze przekazywane były jako dary od artystów i teatrów. Dzięki tej hojności, każdy odwiedzający ma okazję zobaczyć dzieła używane podczas sztuk scenicznych i uczestniczyć w ciekawych wystawach tematycznych.

Godziny otwarcia i cennik

Centrum Scenografii Polskiej jest dostępne dla odwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00

Ceny biletów

Ponieważ Centrum Scenografii stanowi oddział Muzeum Śląskiego, przygotowane zostały różnorodne pakiety i zniżki dla odwiedzających. Skorzystać więc można ze zwiedzania od razu dwóch siedzib, przy czym dodatkowo obejrzeć panoramę miasta z wieży widokowej. Cena skorzystania tylko z Centrum Scenografii, w zależności od przysługującej ulgi waha się w granicach od 3 do 16 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę na termin swojego wyjazdu, ponieważ Muzeum oferuje bezpłatne zwiedzanie wszystkich swoich oddziałów we wtorek.

Wszystkie cenne informacje znajdują się na oficjalnej stronie Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach: https://muzeumslaskie.pl/pl/kolekcje/csp/.

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach