Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Powstańców Śląskich w Katowicach

Noclegi w okolicy Parku Powstańców Śląskich w Katowicach

Park Powstańców Śląskich w Katowicach

W samym sercu śródmiejskiej dzielnicy Katowic natkniemy się na obszar kryjący w sobie ogromne wartości historyczne. Oprócz walorów naukowych wizyta tam z pewnością przyniesie przyjemny relaks - spacer wśród bujnej roślinności ukoi nieco zmęczone miastowym zgiełkiem ciała. To wyjątkowe miejce to Park Powstańców Śląskich.

Na miejscu dworskiego ogrodu

Sama nazwa parku została oficjalnie nadana stosunkowo niedawno w 2010 roku, jednak jego historia zaczyna się o wiele wcześniej. W połowie XIX wieku w miejscu, w którym teraz leży okazały Park Powstańców Śląskich znajdował się dworski ogród. Zlokalizowany był za zamkiem hrabiów Tiele-Wincklerów, która niestety już nie istnieje. Następnie przed wojną wzniesiona została Świątynia Dumania wraz z obeliskiem upamiętniającym postać Franza von Wincklera. Obydwa zabytki zostały zniszczone wraz z katowickim zamkiem po II wojnie światowej.

Ku pamięci Powstańców Śląskich

W parku nie mogło zabraknąć tytułowej figury upamiętniającej wszystkich powstańców którzy polegli w walce. W przypadku katowickiego parku rolę tę pełni pomnik generała Ziętka oraz Powstańców Śląskich, którzy dumnie reprezentują wszystkich poległych.

Teren Parku Powstańców Śląskich obfituje w bujną roślinność, kwiaty oraz zachwycające aleje drzewne. Miejsce jest zadbane, czyste i umożliwia spacerującym chwilę odpoczynku. Znajduje się on w bliskiej odległości od Spodka czy ogrodu zoologicznego, warto więc będąc w pobliżu wstąpić na teren parku i samemu przekonać się jak piękne i urokliwe jest to miejsce.

Wstęp

Na teren Parku Powstańców może wejść każdy niezależnie od godziny i dnia, nie obowiązują też żadne opłaty za pobyt.

Polecane obiekty w okolicy Parku Powstańców Śląskich w Katowicach