Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Zdrojowy w Jeleniej Górze

Noclegi w okolicy Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze

Park Zdrojowy w Jeleniej Górze

Znajdujący się w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry – Cieplicach Park Zdrojowy jest jedną z ważniejszych atrakcji tej dzielnicy. To wyjątkowe miejsce jest szczególnie lubiane przez kuracjuszy, turystów oraz samych mieszkańców, którzy chętnie spacerują po krętych alejkach wijących się pomiędzy bujną roślinnością. Warto tu zajrzeć i poczuć dyskretny urok przypałacowego parku.

Park w stylu angielskim

Chcąc poznać początki Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze należy zerknąć aż do roku 1713, kiedy to na bazie ogrodu warzywnego rozpoczęto tworzenie tego pięknego parku. Do dziś można przejść się aleją, która powstała w roku 1796. Otaczające ją lipy oraz klony stanowią już dzisiaj pomniki przyrody. Swój współczesny kształt Park Zdrojowy w Jeleniej Górze – Cieplicach zawdzięcza hrabiemu Schaffgotschowi, który zatrudnił architektów krajobrazu mających na celu nadanie zieleni angielskiego charakteru. W ten sposób przypałacowy ogród nabrał charakterystycznych cech – pojawiły się dokładnie ustalone ścieżki, klomby oraz fontanny.

Atrakcje w parku zdrojowym

W akcie łaski ówczesny włodarz parku postanowił, że będzie on udostępniony wszystkim mieszkańcom Cieplic. Wtedy to właśnie dokonano podziału na cześć zamkową oraz zdrojową. Część przeznaczona dla wszystkich została wyposażona dodatkowo w muszlę koncertową, niewielki teatr oraz galerię.

Spacerują po Parku Zdrojowym nie można zapominać o tym, że jest on częścią pałacu dawnych właścicieli tego miejsca czyli rodu Schaffgotschów. Ponadto na terenie parku można odwiedzić także pawilon uzdrowiskowy Edward. Warto także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fontanną postawioną na część Marysieńki Sobieskiej, która odwiedziła Cieplice pod koniec XVII w. Interesującym miejscem jest pomnik dwóch mieczy, które symbolizują niełatwą historię Dolnego Śląska.

Do wyjątkowych atrakcji Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze – Cieplicach należą niewątpliwie wiewiórki, które zamieszkują tutejsze drzewa. Są one na tyle popularne i przyzwyczajone do obecności człowieka, że bez strachu krążą po ścieżkach i alejach parkowych.

Zwiedzanie

Dostęp do Parku Zdrojowego jest nieograniczony i bezpłatny. Wypoczywając w Jeleniej Górze można więc bez przeszkód zwiedzać park.

Polecane obiekty w okolicy Parku Zdrojowego w Jeleniej Górze