Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Noclegi w pobliżu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Warmia i Mazury to cudowna kraina, która chętnie odwiedzana jest przez turystów. Decydują się oni na pobyt w tym miejscu zwłaszcza w sezonie letnim, zaczynając już od długiego weekendu majowego. Do dyspozycji przyjezdnych jest piękny krajobraz, liczne atrakcje oraz wygodne i niedrogie ośrodki wypoczynkowe. Wspomnieć należy również o Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego. Miejsce magiczne i sprzyjające wypoczynkowi, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Zieleń, woda, komfort w czasie urlopu! To wszystko składa się na udany urlop. Decydując się na spędzenie wakacji w Iławie, mamy niesamowitą okazję czerpać garściami z dobrodziejstw natury. Tu bowiem znajduje się Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego. Powstał on w roku 1993 na pograniczu województwa warmińsko mazurskiego i pomorskiego. Teren, na którym znajduje się ten park to niemal 250 kilometrów.

Takie położenie sprawia, że centrum stanowi natura. Otoczeni zielenią możemy wypocząć, naładować baterie i korzystać z licznych możliwości do uprawiania sportu. Bo aktywne wakacje są tym, co najlepiej pomoże nam zregenerować siły. Na terenie parku znajduje się też kilka jezior, między innymi Jezioro Jeziorak, Jezioro Jasne, Jezioro Szymborskie, Łabędź oraz 41 innych akwenów wodnych. To, co wyróżnia je spośród innych, to przede wszystkim wyjątkowo czysta woda.

Największe atuty parku

Ciekawostką jest wybitna fauna i flora. Tu spotkamy między innymi wiele gatunków ptaków - czaple, kormorany, żurawie, bieliki i kanie rude. Nie zapominajmy także o sarnach, dzikach, łosiach i jeleniach, które gęsto zamieszkują te ziemie. Na terenach Parku Krajobrazowego znajdują się również rezerwaty przyrody:

  • Jezioro Czerwica - ziemie te porośnięte są przez dęby, buki i sosny, z których większość stanowi starodrzewie. To siedziba kolonii kormoranów oraz czapli siwej
  • Jezioro Gaudy - to miejsce, w którym największe znaczenie ma ptactwo wodne, które znalazło tu doskonałe warunki lęgowe
  • Jezioro Jasne - wybitna roślinność torfowiskowa reprezentuje takie gatunki jak sosna, buk, dąb i brzoza

W przyszłości planowane jest stworzenie dalszych rezerwatów, a także ochrona pomników przyrody, które możemy spotkać w granicach parku.

Informacje dla zwiedzających

Szczegółowe informacja o parku i jego trasach turystycznych znajdują się na stronie: http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/pojezierzailawskiego/.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!