Agroturystyka Pomezania

 Pokój nr 5
adres
m. Różnowo 11b, Susz, warmińsko-mazurskie
za nocleg od
50 PLN
liczba miejsc
22

Ceny - informacja dodatkowa

oferujemy rodzaj liczba cena [PLN] cechy
pokoje2 osobowe1110/pokójnocleg ze śniadaniem
pokoje3 osobowe2160/pokójnocleg ze śniadaniem
pokoje4 osobowe2200/pokój

Goście wynajmujący pokoje w okresie sylwestrowym mają możliwość zorganizowania sylwestra we własnym zakresie - do dyspozycji dwie duże sale z kominkami. Możliwość organizacji imprez w wymienionych salach, wyposażonych w klimatyzację.

PREFEROWANY KONTAKT TELEFONICZNY.
Pokój 2-osobowy do pojedynczego wykorzystania 70-90 PLN ze śniadaniem.
Dzieci w wieku do 8 lat 50% zniżki.
Dodatkowe informacje: ceny do negocjacji (do uzgodnienia).

Pokoje

Pokoje z łazienkami. W pokojach: TV-SAT, bezprzewodowy dostęp do internetu (Wi-Fi), kanapy 2-osobowe. W naszej ofercie możliwość dostawek.

Obiekt

Na terenie obiektu: wypożyczalnia rowerów, parking, duży ogród - meble ogrodowe, ławeczki, miejsce na ognisko czy też grill ogrodowy murowany z wędzarnią, wiata ogrodowa o powierzchni 200 m2, o przepięknej architekturze, konstrukcja nośna oparta na łukach, altana, w pobliżu której znajdują się dwa oczka z kaskadą.

Agroturystyka jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, w 2006 roku otrzymała znak Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, potwierdzający jakość tradycyjnej i innowacyjnej żywności, która promuje tradycje regionu. Byliśmy wśród 19 członków założycieli Dziedzictwa na Warmii, Mazurach i Powiślu, a nasz region był pierwszym w naszym kraju, który otrzymał certyfikat Unii, umożliwiający promowanie tej idei.

Imprezy i konferencje

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy, szkolenia i konferencje według życzenia zamawiającego.

Atrakcje w obiekcie

Dla dzieci plac zabaw. Możliwość spędzenia letnich wieczorów przy ognisku czy też grillu. Na terenie obiektu znajduje się ogród, który na życzenie gości, wieczorami lub nocą, może być podświetlony. Jest mnóstwo urokliwych zakątków, sprzyjających wypoczynkowi. Można relaksować się przy szumie płynącego strumyka w sąsiedztwie kaskady.

Atrakcje w pobliżu

Dla aktywnych: grzybobranie, narty biegowe, możliwość wędkowania, sporty wodne i spływy kajakowe w odległości 22 km. Możliwość uprawiania wszelakiej maści sportów kolarskich i biegowych.
W pobliżu: Pola Grunwaldu, zamek w Malborku, Kanał Elbląski.
W promieniu 70 km: przepiękne miasteczko Chełmno, gdzie czas zatrzymał się w XIV w,, po drodze Grudziądz z piękną starówką i baseny geotermalne, stolica Kurii Biskupów Pomezańskich z majestatyczną katedrą w Kwidzynie, Elbląg ze Starym Miastem, początek trasy Kanału Elbląskiego oraz wiele obiektów będących ruinami, a pamiętających czasy Diecezji Pomezańskiej (XII w.). Obiekty te znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.

Gastronomia

Oferujemy możliwość pełnego wyżywienia: śniadania, obiady, kolacje od 50 PLN.
Nasza specjalność to kuchnia: regionalna, tradycyjna, staropolska, europejska.

Położenie

Obiekt leży w otulinie Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Od Iławy 22 km, a od Kwidzyna 31 km.
W pobliżu jezioro Gaudy, pałac najbogatszego rodu w Prusach Von Finkenstein, z dworkiem myśliwskim.
Różnowo geograficznie leży u wrót zachodniej bramy Warmii. Historycznie jest to ziemia, którą władało pruskie plemię Pomezan, czyli ziemie te zwały się Pomezanią.

Atuty

Atutem naszego obiektu jest jego położenie i możliwość realizowania różnych pasji poznawczych czy też sportowych. Zainteresowani historią mają mnóstwo obiektów do zwiedzania w bezpośrednim sąsiedztwie, jak i w pewnej odległości.
Zainteresowani przyrodą, proszę bardzo, w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwat ptactwa jezioro Gaudy, rezerwat kormorana, siedliska orlika myszołowa, pomniki przyrody (stare dęby, aleja sosnowa, napoleońska itp.).
Zabytki techniki: Kanał Elbląski - jego początkowa trasa Elbląg-Buczyniec, dla miłośników przyrody, krajobrazów, techniki, gdzie do pracy zaprzęgnięto wodę, to prawdziwa rozkosz.

Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - zadowolenie gwarantowane.

hobby

grzybobranie
Obiekt położony jest w kompleksie leśnym, między lasami - od południa 100 m, a od południowego-zachodu około 2,5 km. Są to lasy mieszane. Kompleksy leśne ciągną się w promieniu 25 km. Można zbierać całą gamę grzybów od borowików, koźlarzy, osaków po całej gamy podgrzybki, maślaki i kanie. Właściwie można zbierać całą plejadę znanych grzybów. Oprócz grzybów można zbierać całe spektrum runa leśnego. Są to jagody, maliny, poziomki, jeżyny. Istnieje możliwość dowozu gości do pobliskich lasów na grzybobranie. Dysponujemy możliwością obróbki zebranych grzybów poprzez suszenie czy też obgotowanie. Umożliwiamy gościom przygotowanie posiłków z zebranych grzybów w ogólnodostępnych aneksach kuchennych. Późną jesienią można zbierać opieńki oraz gąski (zielonki).

jazda konna
Możliwość jazdy konnej jest we wsi Januszewo odległej o 8 km, gdzie znajduje się stadnina, w której można uprawiać sporty konne z możliwością pobierania lekcji.

narty
W okolicach obiektu teren jest pofałdowany i jest możliwość uprawiania zimowego biegania na nartach np. w sąsiadującym z posesją lesie.

rowery
W obiekcie posiadamy rowery i korzystanie z nich jest bezpłatne. Nie ma konieczności rezerwowania. Posiadamy miejsce na ich przechowywanie. Wokół obiektu znajduje się mnóstwo tras rowerowych. Są to trasy prowadzące poprzez pola, lasy, brzegami jezior. Mamy trasę upamiętniającą pobyt Napoleona przed Kampanią Moskiewską w 1812 r - z Szymbarka do Kamieńca. Przemierzając te trasy poznajemy historię od średniowiecza po właśnie 1812 rok (obiekty historyczne). Podziwiać można pomniki przyrody, przepiękne krajobrazy pól i lasów. W Suszu odległym o 1,5 km znajdują sklepy rowerowe wraz z serwisami.

spływy kajakowe
Możliwość spływów kajakowych istnieje na rzece Liwie oddalonej o 3,5 km od obiektu.

sporty wodne
W okolicy można uprawiać całą gamę sportów wodnych. Obiekt położony jest w odległości 18 km od najdłuższego jeziora w kraju jeziora Jeziorak. Jest to malowniczo położony zbiornik wśród pofałdowanego krajobrazu pojezierza iławskiego. Do najbliższego akwenu jest około 1 km. Okolica usiana jest lasami i jeziorami. Chciałbym wspomnieć o Jeziorze Jasnym - krystalicznie czystym, nie posiadającym ani flory ani fauny. Spowodowane jest to wysokim pH wody wynoszącym 7,5. Znakomite warunki do uprawiania nurkowania. Jego głębokość wynosi 32 m. W latach 70. polscy nurkowie trenowali tam przed mistrzostwami świata w nurkowaniu.

wędkowanie
W okolicy obiektu znajdują się zarybione stawy z możliwością wędkowania. Ryby można łowić w Jeziorze Suskim odległym o około 800 m. Okolica otoczona jest lasami i jeziorami z możliwością łowienia ryb. Odłowić można węgorza, szczupaka, lina, sandacza karasia i całą plejadę innych ryb. W odległości 1,5 km znajdują się sklepy wędkarskie. Na terenie obiektu znajduje się wędzarnia, w której można wędzić zarówno ryby jak i mięso.

lokalizacja

blisko jeziora
Jezioro znajduje się w odległości 800 m od obiektu. Plaża w odległości 1,5 km piaszczysto-trawiasta. Wokół jeziora jest 6,5 km aleja oświetlona nocą, na której można uprawiać sporty rowerowe czy też różne formy sportów biegowych.

blisko lasu
Obiekt znajduje się w odległości 50 m od lasu. Jest to las mieszany. Najbliższe bory to Bory Tucholskie, do których można szybko dojechać dzięki uruchomieniu mostu na Wiśle pod Kwidzynem. W otaczających nas lasach znajduje się mnóstwo pomników przyrody. W Szymbarku, w okolicach zamku znajduje się aleja sosnowa tzw. Napoleońska, którą sadził Napoleon w 1812 roku.

położony ustronnie

widok na las
Z okien obiektu rozciąga się widok od zachodu na kompleks leśny. Przy pokoju nr 3 znajduje się 24 m2 taras z widokiem na lasy.

udogodnienia

akceptacja zwierząt
Goście ze zwierzętami są mile widziani. Pobyt milusińskich jest nieodpłatny. Pobyt ze zwierzęciem należy zgłosić wcześniej. Mogą one zamieszkiwać w pokoju. W pobliżu znajdują się gabinety weterynaryjne. Posiadamy ogród o pow 0,5 h, gdzie można spacerować ze zwierzęciem.

aneks kuchenny
W obiekcie znajdują się dwa ogólnodostępne aneksy kuchenne wyposażone w niezbędny sprzęt AGD poza mikrofalówką. Korzystanie z aneksu przy wykupionych posiłkach jest bezpłatne. Przy korzystaniu z aneksu i przygotowywaniu posiłków we własnym zakresie jest odpłatne w wysokości 15 zł za dobę. Na życzenie odpłatnie możemy wyposażyć aneks w podstawowe artykuły spożywcze. W aneksach znajdują się stoły z krzesłami umożliwiające spożywanie posiłków.

boisko sportowe

drink bar

grill
Na terenie dużego ogrodu znajduje się duży grill stacjonarny, który posiada 4 funkcje. Znajduje się on w okolicy dużej wiaty ogrodowej o pięknej architekturze łukowej. Jej powierzchnia wynosi 200 m2 i znajduje się pod nią 48 miejsc do spożywania posiłków. Opał do grilla stacjonarnego jest nieodpłatny. Poza nim znajdują się dwa grille mobilne, do których opał możemy dostarczyć za odpłatnością. Na terenie posesji jest sporo urokliwych zakątków z miejscami do odpoczynku. Jeżeli grill jest do zorganizowania przez nas to należy zarezerwować termin i menu, w pozostałych przypadkach nie ma takiej konieczności.

imprezy integracyjne
Na terenie obiektu możemy zorganizować imprezy integracyjne. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia. Staramy się zaspokoić potrzeby naszych gości.

internet
W obiekcie znajduje się ogólnodostępna sieć internetowa Wi-Fi. Dostęp do sieci jest bezpłatny.

klimatyzacja
Klimatyzacja znajduje się na parterze. Obejmuje ona skutecznym zasięgiem działania obie sale kominkowe, które są miejscem wypoczynku gości. W upalne dni jest to miejsce szczególne.

kominek
W obiekcie znajdują się dwie sale z kominkami. Drewno do kominka jest nieodpłatne. Z jednego z nich można korzystać całą dobę. Nie posiadamy kominka elektrycznego.

łazienka
Przy każdym pokoju znajduje się węzeł sanitarny z prysznicem. Łazienki posiadają na wyposażeniu ręczniki i mydło do rąk w płynie. W obiekcie znajduje się ogólnodostępna pralka i suszarka do rąk oraz żelazko.

miejsce na ognisko
Na terenie posesji znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce na ognisko w pobliżu wiaty ogrodowej. Jest ono położone w ustronnym miejscu. Obiekt z lotu ptaka wygląda ta jakby znajdował się w lesie. Wokół ogniska znajdują się miejsca do siedzenia. O chęci rozpalenia ogniska należy poinformować gospodarzy. W pobliżu znajdują się sklepy spożywcze, w których można dokonać zaopatrzenia.

na godziny
Wynajmujemy pokoje na godziny. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Wynajmujemy je przez cały tydzień.

parking
Na terenie posesji znajduje się wydzielony parking na pojazdy mechaniczne. Korzystanie z niego jest bezpłatne.

pralka / pralnia
Korzystanie z pralki jest dodatkowo płatne. Pralka znajduje się w pomieszczeniu magazynowym. Korzystać można od godziny 10.00 do 20.00.

przyjazny dzieciom
Na jednej z sal kominkowych znajduje się kącik dla dzieci. Na terenie posesji jest plac zabaw. Teren obiektu jest wydzielony.

sale konferencyjne
W obiekcie znajdują się dwie sale klimatyzowane. Należy je rezerwować wcześniej. Istnieje możliwość zamówienia bufetu kawowego czy też wyżywienia. Na salach dostępny jest internet poprzez wi-fi.

wypożyczalnia rowerów

wyżywienie w obiekcie
W obiekcie serwujemy całą niezbędną gamę posiłków. Posiadamy jadalnię przeznaczoną dla naszych gości. Cena śniadania i kolacji to 16 zł za osobę. Są to bardzo obfite i urozmaicone posiłki. Oferujemy również obiady dwudaniowe z deserem w cenie 20 zł. Cena za nocleg nie zawiera wyżywienia. Jest możliwość wykupienia wyżywienia w/g specjalistycznej diety. Umożliwiamy naszym gościom wykupienie poszczególnych posiłków jak i suchego prowiantu. Posiłki podawane są w sposób bardzo estetyczny i tradycyjny. Jeżeli posiadamy pełne obłożenie śniadania podajemy w formie szwedzkiego stołu. Jesteśmy członkiem założycielem znaku Unii Europejskiej Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla promującego żywność regionalną i tradycyjną i naszym obowiązkiem jest opierać się o produkty regionalne.

wyślij e-mail

SPRAWDŹ WOLNE MIEJSCA

Zadowoleni klienci o nas


Bardzo mili gospodarze a jedzenie przepyszne. Polecamy i gorąco pozdrawiamy. Maja i rodzice

Pobliskie miejscowości

Susz ~1.2 km
Iława ~20.0 km
Prabuty ~10.1 km
Dzierzgoń ~21.7 km
podobne w okolicy
noclegi w okolicy