Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Plaża miejska Prawdziwka w Iławie

Noclegi w okolicy plaży miejskiej Prawdziwka w Iławie

Plaża miejska Prawdziwka w Iławie

Wybierając się turystycznie na Warmię i Mazury, śmiało powinniśmy nasze kroki skierować w stronę Iławy. Tu bowiem znajdują się najpiękniejsze i najbardziej wartościowe tereny w regionie. Park krajobrazowy, liczne jeziora oraz charakterystyczna zabudowa sprawiają, że czas tu spędzony z pewnością zaliczmy do udanych. Zwiedzania, natura i zabawa to coś, czego każdy turysta poszukuje i tu mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Jednym z bardziej urokliwych zakątków jest plaża.

Plaża w centrum miasta

Iława posiada wiele atutów, znajdziemy tu bowiem komfortowe ośrodki wczasowe, zróżnicowane pod kątem standardu, doskonałe restauracje i... miejską plażę. Wielka Żuławka będąca częścią Wielkich Żuławek to punkt od lat wykorzystywany przez mieszkańców regionu jako kąpielisko. Zorganizowano tu wygodna plażę, na której możemy złapać promienie słoneczne, zorganizować grilla, czy po prostu wypocząć ze znajomymi.

Atrakcje wokół plaży

Plaża miejska znajduje się przy ulicy Mikołaja Kajki, a na jej granicach obecna jest wypożyczalnia sprzętu i kilka punktów gastronomicznych. Historia tego miejsca sięga początków XX wieku, kiedy to powstał tu pierwszy hotel Kormoran. Starsi mieszkańcy regionu nadal pamiętają znajdującą się tu niegdyś trampolinę. Komfort, jaki zapewnia nam bliskość ośrodków wypoczynkowych i gastronomicznych sprawia, że wypoczynek na plaży jest wygodny i przyjemny. Warto zatem maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie są nam zagwarantowane w tej części Iławy i cieszyć się wypoczynkiem

Plaża miejska w Iławie stale jest modernizowana, już od lat siedemdziesiątych. Dziś z każdym rokiem powstają kolejne atrakcje, które urozmaicają czas turystom i doskonale sprawdzają się dla mieszkańców okolicy. To piękne i wyjątkowe miejsce, które z pewnością warto odwiedzić.

Sporty wodne

Dodatkowo Jezioro Jeziorak zapewnia nam doskonałe warunki do kąpieli i nie tylko. Tu oprócz tradycyjnego pływania możemy zdecydować się na podszkolenie w innych sportach wodnych. Często można tu spotkać żagle, w każdym możliwym rozmiarze. Dostępne dla turysty są więc tak żaglówki, jak i windsurfing i tylko od nas zależy na co się zdecydujemy. Można też wybrać kajaki i rowerki wodne.

Polecane obiekty w okolicy plaży miejskiej Prawdziwka w Iławie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!