Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Jezioro Niegocin i Kisajno w Giżycku

Noclegi w pobliżu jezior Niegocin i Kisajno w Giżycku

Jezioro Niegocin i Kisajno w Giżycku

To pytanie zadaje sobie wielu turystów, którzy oprócz komfortowych warunków, oczekują ponadprzeciętnego krajobrazu i wyjątkowych atrakcji. O to nie trudno na północnym- wschodzie polski. Giżycko to jedno z ulubionych miejsc, które już od lat przyciąga turystów. Powodów tego faktu jest wiele, od przyjemnej i spokojnej atmosfery, aż po ciekawą lokalizację, nad jeziorem Kisajno i Niegocin. Oba jeziora są niezwykle istotną częścią Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Jezioro Niegocin

Jezioro Niegocin znajduje się na południu Giżycka, zaś jego linia brzegowa to niemal 35 kilometrów. Wokół jeziora położonych jest wiele ośrodków wypoczynkowych, których ogromnym atutem jest bliskość kąpieliska. Tu śmiało można oddać się również przyjemności uprawiania sportów wodnych, które są niezwykle popularne w okolicy. Windsurfing, kitesurfing, czy kajaki, to tylko niektóre z propozycji. Dla młodszych i mniej wymagających turystów dostępne są także rowerki wodne. Tu znajdziemy także liczne przystanie, które prężnie służą amatorom żeglugi. Te i wiele innych sportów można uprawiać korzystając również z wód Jeziora Kisajno, które łączy się z Jeziorem Niegocin, poprzez sieć kanałów, znajdujących się na północy zbiornika.

Jezioro Kisajno

Kisajno jako element kompleksu jezior Mamry, stanowi doskonały punkt rekreacyjny, w tej części Mazur. Długa na niemal 50 kilometrów linia brzegowa, liczne wysepki występujące w basenie południowym oraz głębokie dno sprawiają, że Kisajno jest idealnym miejscem na wypoczynek, tak bierny jak i czynny. Popularne stało się tu rybołówstwo z łódki, czy spływy kajakowe. Odcinek wód w tym miejscu wszystkim kajakarzom daje chwile wytchnienia, ze względu na swoje regularne dno. Ta część kompleksu Mamry nazwana została łabędzim szlakiem.

Mazury to wspaniała przyroda i niezwykle czyste wody. Świetne miejsce na wypoczynek całej rodziny, która swobodnie może wybierać sposób na spędzenie czasu w okolicach jezior Kisajno i Niegocin. Dodatkową korzyścią jest bliskość Giżycka, które same w sobie zapewnia wiele atrakcji turystycznych, dostępnych dla wszystkich członków rodziny.

Polecane obiekty w pobliżu jezior Niegocin i Kisajno w Giżycku


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!