Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Drawsko Pomorskie - oferta noclegu w Drawsku Pomorskim i okolice

Oferta noclegów w Drawsku Pomorskim

W samym Drawsku znajdziemy kilkanaście obiektów noclegowych, rozlokowanych wzdłuż głównej drogi krajowej o numerze 20 i wokół jeziora Okra. Przy ul. Starogrodzkiej znajdziemy tańsze noclegi – pokoje gościnne, schronisko, kemping czy usługi hotelarskie. Przy ul. 11 Pułku Piechoty, niedaleko kościoła Zmartwychwstania Pańskiego i rynku są natomiast hotele, apartament czy gościniec – dla turystów, dbających o standard noclegu i dla tych, którzy chcą mieć blisko do zabytkowych atrakcji miasta. Natomiast kto chce spędzić czas nad wodą, powinien wybrać domki lub ośrodek nad jeziorem Okra przy ul. S. Okrzei i Jeziornej. Także w pobliskich miejscowościach można się zatrzymać na nocleg. Dla osób, które chcą wypocząć nad akwenem Lubie, w Gudowie i Lubieszewie są przygotowane domki letniskowe i agroturystyki. Podobną ofertę noclegów można również znaleźć na skraju Drawskiego Parku Krajobrazowego przy jeziorze Siecino w Cieszynie i Siecinie. Do Drawska dostaniemy się samochodem (droga krajowa o numerze 20, drogi wojewódzkie 173 i 148), liniami kolejowymi i autobusami PKP.

Drawsko Pomorskie – Pomorze Zachodnie i Pojezierze Drawskie

Urokliwe letnisko z ponad 700-letnią historią położone na Pojezierzu Drawskim na Pomorzu Zachodnim. Drawsko Pomorskie leży nad rzeką Drawą w pobliżu Jeziora Lubie (3 km), Jeziora Okra (5 km) i Jeziora Zarańskiego (8 km), pomiędzy Drawskim Parkiem Krajobrazowym oraz Ińskim Parkiem Krajobrazowym. Na południe od miasta zlokalizowany jest Poligon Drawski, gdzie stacjonują wojska wszystkich krajów NATO. To największy poligon w Polsce i Europie, zajmujący obszar ponad 36 tys. ha. W Drawsku można także zobaczyć wiele ciekawych zabytków – wśród nich dawny magazyn soli oraz trzy wille zaprojektowane przez Waltera Gropiusa – światowej sławy modernistycznego architekta. Drawsko Pomorskie położone jest przy drodze nr 20 w pobliżu Czaplinka (28 km) i Ińska (28 km). Większe miasta w pobliżu to Stargard Szczeciński (66 km), Szczecinek (72 km) i Kołobrzeg (91 km).

Kajakiem przez Drawsko Pomorskie

Warto zwiedzić liczne zabytki miasta, począwszy od śródmieścia, na którym zachowano średniowieczny układ urbanistyczny. Obok rynku znajdziemy jedną z najstarszych budowli Drawska – późnogotycki kościół Zmartwychwstania Pańskiego z przełomu XIV/XV w. Obok kościoła zaś jest magazyn solny, postawiony na wzór konstrukcji muru pruskiego w 1700 r. W mieście zobaczymy także pozostałości średniowiecznej zabudowy obronnej z XIV w. Oprócz historycznych pamiątek w miejscowości można odpocząć nad jeziorem Okra, nad którym jest kąpielisko miejskie z plażą, wypożyczalnią sprzętu wodnego, zjeżdżalniami, placem zabaw dla dzieci i alejkami spacerowymi w parku miejskim, graniczącym od strony północnej z akwenem. Znacznie większe jest kolejne jezioro, mieszczące się jedynie 3 km od miasta – Lubie to miejsce dla plażowiczów, żeglarzy, miłośników windsurfingu, wędkarzy, osób, korzystających z łodzi motorowych i pływających na skuterach wodnych. Ciekawą opcją jest także spływ kajakowy rzeką Drawą – największą i najpiękniejszą rzeką Pojezierza Drawskiego, która ma ponad 185 km długości i przepływa przez Lubie. Dla osób, które lubią spędzać czas wędrując lub jeżdżąc na rowerze – w całej gminie Drawska Pomorskiego są liczne szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze i trasy rowerowe. Wypoczywając w Drawsku możemy wziąć udział w Drawskim Spotkaniu Morsów, Zimowym spływie kajakowym Drawą, uroczystościach związanych z rocznicą zakończenia walk o Drawsko Pomorskie, rajdzie „Poznajemy Ziemię Drawską” czy w Dniach Drawska.