Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani kajakowej w Drawsku Pomorskim

Spływ kajakowy Drawą w Drawsku Pomorskim

Drawsko Pomorskie to miasteczko słynące nie tylko z sąsiedztwa z największym w Europie poligonie wojskowym, ale przede wszystkim z unikalnych i przepięknych walorów krajobrazowych Pojezierza Drawskiego. Urozmaicona rzeźba terenu ukształtowana na skutek przesuwania lądolodu, dziewicze lasy, urokliwe jeziora oraz największa tutejsza rzeka – Drawa to najwspanialsze atrakcje, które przyciągają turystów z całej Polski. Na wodach prawobrzeżnego dopływu Noteci poprowadzono jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Niezwykle urozmaicona rzeźba terenu zachwyca wszystkich, którzy zdecydują się na spływ kajakiem tą trasą.

Królowa Pojezierza Drawskiego

Drawa swój początek bierze w malowniczym rezerwacie przyrody „Dolina Pięciu Jezior”. Obszar ten często bywa nazywany Szwajcarią Połczyńską. Turyści mogą podziwiać piękno rzeźbotwórczej działalności lądolodu. Dolina jest polodowcową rynną o stromych zboczach porośniętych lasem bukowym. Mająca tutaj swoje źródła Drawa przepływa przez pięć niewielkich jezior: Krzywe, Krąg, Długie, Głębokie i Małe.

Spływy kajakowe zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Niektórzy decydują się pokonać cały szlak, liczący niespełna 200 kilometrów. To doskonała możliwość spędzenia aktywnie czasu na łonie natury z oddali od szarej, miejskiej codzienności. Przeprawa rzeką Drawą to fantastyczna przygoda dla całych rodzin, zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych. Warto się wybrać na spływ po Drawie, nawet jeśli wcześniej nie próbowaliśmy takiego sportu. Podczas spływu można podziwiać nie tylko dziewicze lasy, ale także ich mieszkańców, na przykład niezwykle rzadkie bobry, wydry czy żurawie. Warto wspomnieć, że niegdyś szlak ten wielokrotnie pokonywał święty Karol Wojtyła, dlatego na pamiątkę trasę nazwano jego imieniem.

Różnorodność spływów

Spływy mogą być jednodniowe, weekendowe lub nawet kilkudniowe. Na miłośników przyrody czeka sprzęt gwarantowany przez ośrodek Skiff Slalom w Drawsku Pomorskim. Koszt wypożyczenia kajaka dwuosobowego od czerwca do sierpnia wynosi 35 zł, poza sezonem cenna jest o 5 zł niższa. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie: www.skiff-slalom.pl

 

Polecane obiekty w pobliżu przystani kajakowej w Drawsku Pomorskim