Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ścieżki przyrodniczo-historycznej Park Jankowo w Drawsku Pomorskim

Ścieżka przyrodniczo-historyczna Park Jankowo w Drawsku Pomorskim

Powiat Drawski to doskonałe miejsce do aktywnej turystyki na świeżym powietrzu. Położenie w pobliżu Drawskiego Parku Krajobrazowego stwarza fantastyczne warunki do długich spacerów po dziewiczych lasach, wśród urokliwych jezior i rzek. Jednak Drawsko Pomorskie i jego okolica to znacznie więcej atrakcji zarówno kulturowych, jak i krajobrazowych. Jedną z nich jest Ścieżka Przyrodniczo-Historyczna - Park Jankowo, przez wielu uważana za najciekawszą trasę spacerową na całym Pomorzu Drawskim.

Losy ziemi drawskiej

Oznakowana ścieżka utworzona w 2006 roku ciągnie się na długości trzech kilometrów. Swój początek bierze w niewielkiej wiosce Jankowo – oddalonej o kilka minut spaceru od Drawska – w pobliżu zabytkowego spichlerza zaprojektowanego przez światowej sławy niemieckiego mistrza Waltera Gropius. Wbudowany został na początku dwudziestego wieku w latach 1905 – 1906. Budynek był pierwszym projektem młodego Niemca, wchodzącym w skład folwarku, czyli wielkoobszarowego gospodarstwa rolnego.

Ścieżka przyrodniczo-historyczna

Dalsza część zwiedzania wiedzie przez zabytkowy park dworski, którego powierzchnia wynosi ponad 8 hektarów. Ogród został założony na początku XIX wieku w stylu angielskim, charakteryzującym się swobodą, romantyzmem oraz naturalnością. Spacerując główną aleją parku turyści mogą podziwiać nie tylko walory przyrodnicze, ale także ciekawe obiekty kulturowe, wśród których warto zobaczyć zieloną altanę, Górę Konwaliową oraz źródliska. Niezwykle pięknie prezentuje się kaskadowy system dawnych stawów zamieszkanych przez pstrągi.

W sąsiedztwie parku znajduje się stary cmentarz, na terenie którego rośnie wiele niezwykle okazałych cisów. Imponują wielkością, wiekiem oraz liczbą. To największe stanowisko tych drzew w regionie. Średni czas przejścia trzykilometrowego szlaku wynosi około jednej godziny. Trasa umożliwia zapoznanie się z historią regionu, dzięki specjalnie przygotowanym tablicom informacyjnym rozmieszczonym wzdłuż ścieżki. Dla turystów przygotowano też kilka punktów, w których mogą odpocząć i posilić się przed dalszym zwiedzaniem.

Polecane obiekty w pobliżu Ścieżki przyrodniczo-historycznej Park Jankowo w Drawsku Pomorskim