Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Czaplinek - oferta noclegu w Czaplinku i okolice

  • 1

Gdzie znajdziemy noclegi w Czaplinku?

Baza noclegowa Czaplinka rozciąga się od centrum na północ miasta w stronę Kołomąta brzegiem jeziora Drawsko. Najniżej usytuowane noclegi to pokoje gościnne, kwatery prywatne i pensjonat przy ul. Wasznika na południowym krańcu akwenu dla tych, którzy chcą odpocząć od zgiełku. W centrum są dwa hotele, z czego jeden na rynku, domek letniskowy i zajazd na ul. Jagiellońskiej – to obiekty dla tych, którzy mają też w planach zwiedzanie. Od ul. Drahimskiej aż do ul. Pięciu Pomostów ciągnie się pas ośrodków wypoczynkowych, domków letniskowych i kilku kempingów, które są dobrym miejscem na nocleg dla osób, wypoczywających nad jeziorem. Znajduje się tu także schronisko i pokoje gościnne. W pobliżu miasta odnajdą zaciszne agroturystyki ci, którym zależy na spokoju czy bliskości Drawskiego Parku Krajobrazowego. Wtedy dobrze zakwaterować się w Sikorach, Nowym i Starym Drawsku czy Urazie. Przez Czaplinek przebiega droga krajowa o numerze 20 i kilka dróg wojewódzkich, np. 171 czy 163. Można tu dojechać pociągiem – działa tu linia kolejowa nr 210 – oraz autobusami PKS.

Czaplinek – Perła Pojezierza Drawskiego

Niewielkie miasto na Pomorzu Zachodnim urokliwie położone między Jeziorem Drawsko i Czaplino. Czaplinek założony w 1291 r. przez Templariuszy, następnie we władaniu joannitów, przechodził kolejno na własność Brandenburgii i Rzeczypospolitej. Współcześnie ośrodek rozwija się dzięki produkcji elektroniki oraz jako baza turystyczna. Piękny szlak kajakowy rzeką Drawą im. ks. kard. Karola Wojtyły, zadbane plaże z dobrą infrastrukturą wypoczynkową, raj dla amatorów sportów wodnych i malownicze krajobrazy na szlakach pieszych, rowerowych czy konnych, a oprócz tego ciekawe zabytki – to wszystko sprawia, że Czaplinek stanowi popularne letnisko na Pojezierzu Drawskim. Miasto leży przy drogach nr 163, 171, 177 i 20, w pobliżu Drawska Pomorskiego (31 km), Połczyna-Zdroju (31 km), Szczecinka (45 km) i Ińska (54 km). W odległości 97 km od Kołobrzegu, 145 km od Szczecina i 152 km od Bydgoszczy.

Średniowieczne miasto Templariuszy - Czaplinek

Największym jeziorem na Pojezierzu Drawskim, drugim co do głębokości w Polsce jest Drawsko. Można tutaj uprawiać żeglarstwo, windsurfing, rozpoczyna się tu szlak kajakowy na rzece Drawa, w licznych jaskiniach pływają płetwonurkowie. Zasobne w ryby wody sprzyjają także wędkarzom. Z Ośrodka Sportów Wodnych w Czaplinku można się udać w rejs statkiem spacerowym po jeziorze. Wspomniany szlak kajakowy rzeką Drawą to szlak im. ks. kardynała Karola Wojtyły, który uczestniczył w spływie kilkakrotnie. Jest to jedna z najpiękniejszych tras, bowiem przebiega przez nią Drawski oraz Drawieński Park Krajobrazowy czy akweny Drawsko i Lubię. W okolicy Czaplinka znajdziemy także inne szlaki: piesze (np. „Szwajcarii Połczyńskiej” przez piękne zakątki pobliskiego Drawskiego Parku Krajobrazowego czy „Wzniesień moreny czołowej”), rowerowe oraz konne. W samym mieście warto obejrzeć zabytki, takie jak kościół Świętej Trójcy, który został postawiony XIV/XV w. na miejscu, w którym wcześniej stał zamek templariuszy czy neoromańską świątynię z I poł. wieku XIX. Znajdziemy tu także drewnianą dzwonnicę XVIII-wieczną, jak i piękną starówkę z widocznym średniowiecznym układem miejskim. Można tutaj wziąć udział w wydarzeniach i imprezach, takich jak Międzynarodowy Zlot Miłośników motocykli Harley-Davidson, Dni Czaplinka, Święto Drawy, Powiatowe Święto Plonów czy Mistrzostwa w Chodzeniu po Drawie.