Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Częstochowa - oferta noclegu w Częstochowie i okolice

Noclegi w Częstochowie

Na bazę noclegową Częstochowy składają się głównie hotele i kwatery prywatne, rozmieszczone w pobliżu strategicznych dla turystów miejsc. Wybierając na nocleg dzielnicę Stare Miasto (ul. Krakowska), w zasięgu ok. 600 m będziemy mieć nie tylko dworzec PKP, ale także Aleję Najświętszej Maryi Panny (główną arterię), Plac Daszyńskiego (zwany kiedyś „nowym rynkiem Częstochowy” z zabytkowymi kamienicami, gdzie zbiega się 6 najważniejszych ulic Częstochowy) i lewobrzeżne tereny Warty. Wokół największego zabytku Częstochowy (zespół klasztorny na Jasnej Górze) znajdziemy najdroższe oferty noclegowe oraz znacznie atrakcyjniejsze cenowo pole kempingowe. Noclegi wokół pielgrzymkowego centrum Częstochowy są chętnie odwiedzane przez cały rok (zaś szczególnie trudno tu o wolne miejsce w sierpniu), dlatego warto rozważyć nocleg poza terenem Jasnej Góry, np. w dzielnicach Tysiąclecie lub Trzech Wieszczów (tanie pokoje gościnne 2 km od Jasnej Góry). Wyższe ceny noclegów utrzymują się pomimo oddalenia od centrum na południe (ul. Jesienna), jak i na zachód (pomiędzy drogą nr 43 a 46). Najtańsze kwatery spotkamy na wschodnich granicach miasta – pomiędzy ul. Mirowską a Legionów, skąd blisko do wyjazdu w kierunku Kielc. Centrum Częstochowy oddalone jest od najbliższego lotniska (Katowice-Pyrzowice) o niecałe 60 km.

Informacje o Częstochowie

Miasto jest jednym z głównych ośrodków kultu maryjnego w Polsce, symbolem którego jest obraz Matki Boskiej w bazylice na Jasnej Górze. Znajdujący się tu klasztor Ojców Paulinów to także legendarne miejsce zwycięskiej obrony przed Szwedami w czasie wojen polsko-szwedzkich w XVII w. Współcześnie Częstochowa stanowi ważny ośrodek przemysłowy (jedna z największych hut stali w kraju) i duże centrum kultury - to miasto rodzinne m.in. Haliny Poświatowskiej, Jerzego Dudy-Gracza i Jerzego Kuleja. Częstochowa to także okno na malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej – tu rozpoczynają się liczne szlaki turystyczne (m.in. Szlak Orlich Gniazd). Miasto doskonale zlokalizowane stanowi lokalny węzeł komunikacyjny. Ośrodek leży przy drodze krajowej nr 1, pomiędzy Łodzią (126 km) a Katowicami (75 km) w odległości 142 km od Krakowa, 193 km od Wrocławia i 217 km od Warszawy.

Z wizytą w religijnej stolicy Polski

Najważniejszym zabytkiem w Częstochowie jest klasztor Zakonu Paulinów położony na Jasnej Górze. Mieści się tam uznawany za cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jest on wraz z całym kompleksem klasztornym najważniejszym miejscem pielgrzymek w naszym kraju. To ważne miejsce także pod względem historycznym, słynne dzięki zwycięskiej obronie klasztoru podczas szwedzkiego oblężenia (wydarzenia spopularyzowała powieść „Potop” Henryka Sienkiewicza zekranizowana przez Jerzego Hoffmana). Turystyka w Częstochowie ma charakter głównie pielgrzymkowy. Jednak w tym istniejącym od czasów średniowiecza mieście są także inne ciekawe miejsca i zabytki. Należą do nich m.in. Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej, Muzeum Haliny Poświatowskiej, Muzeum Produkcji Zapałek, a w zabytkowych parkach otaczających Jasną Górę otwarto Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. W mieście odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturalnych, jak np. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING, Dni Europejskiej Kultury Ludowej, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” (muzyka sakralna różnych wyznań), Festiwal Retro Częstochowa, Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej „Frytka OFF” oraz Festiwal Hip-Hop Elements. Od niedawna w mieście organizowany jest także bieg maratoński. Z Częstochowy początek biorą liczne szlaki turystyczne po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej oraz Wyżynie Woźnicko-Wieluńskiej. Najciekawsze z nich to: Szlak Orlich Gniazd, Szlak Jury Wieluńskiej oraz Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Częstochowie

 • Która oferta w Częstochowie ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Pokoje Gościnne Złoty Potok Małgorzata Kapral ".
 • Który hotel w Częstochowie ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Częstochowie oferuje hotel "Hotel Grand". Umożliwia zakwaterowanie 160 osób.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Częstochowie?

  Częstochowa to miasto w którym znajdziesz około 127 noclegów.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Częstochowie?

  Częstochowa - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Jasna Góra" czy "Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie". Warto również polecić "Kościół Świętej Rodziny w Częstochowie" i "Park Miniatur Sakralnych Złota Góra w Częstochowie"
 • Który nocleg w Częstochowie znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Częstochowy znajduje się willa "Willa Ania".
 • Gdzie w Częstochowie znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Częstochowie ma agroturystyka "Agroturystyka W. Hofman TANIE NOCLEGI". Przenocujesz tam już za jedyne 20 złotych.