Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Bytów - oferta noclegu w Bytowie i okolice

Noclegi w Bytowie

Na bazę noclegową Bytowa składają się głównie kwatery w agroturystykach (ok. 46% obiektów), które rozmieszczone są właściwie w całości w północnej części miasta (czyli od drogi krajowej nr 20 z Bytowa do Gdyni aż po Jezioro Jeleń). Luksusowy i jeden z droższych noclegów można wynająć w sercu Bytowa – tzn. wokół Zamku Krzyżackiego (tuż przy Bytowskim Centrum Kultury, 450 m od niewielkiego rynku). Podobne ceny noclegów utrzymują się także w obrębie ul. Wojska Polskiego i Tartacznej (stąd najbliżej do zabytkowego mostu kolejowego na rzece Boruja). Nieco ponad 1 km na północ od noclegów przy ul. Wojska Polskiego i Armii Krajowej, znajdziemy kompleks basenowo-rekreacyjny (spa, sauna), będący miejscem aktywnego i zdrowego wypoczynku dla dzieci i dorosłych. Pojezierze Bytowskie odwiedzają także turyści pragnący skorzystać z wodnych atrakcji na świeżym powietrzu w spokojnym rejonie województwa pomorskiego. Najlepiej sprawdzą się tutaj noclegi oddalone od 800 m do ok. 2 km od Jeziora Jeleń (z kąpieliskiem). Niemal co czwarty obiekt na terenie Bytowa oferuje nocleg w cichym, ustronnym miejscu (pomimo faktu, iż miasto stanowi węzeł drogowy). Noclegi nieopodal jeziora dają możliwość skorzystania ze spływów kajakowych, grzybobrania, wędkowania, a w zimie - kuligów z pochodniami. Są przyjazne pobytom z dziećmi i urozmaicone o najbardziej lubiane przez nie atrakcje (ping-pong, piłkarzyki, rowery, strzelnice, place zabaw).

Informacje o Bytowie

Stare miasto w sercu Kaszub z jedynym z największych i świetnie zachowanych zamków krzyżackich. Wokół skupisko nietypowych jezior lobeliowych z krystalicznie czystą wodą i charakterystyczną roślinnością - oto znaki rozpoznawcze Bytowa. Miasteczko o średniowiecznych korzeniach, które widać na wąskich, wijących się wokół wzgórza uliczkach i podczas Wielkiego Turnieju Gryfa Pomorskiego na zamku. Turyści znajdą tutaj oryginalną kulturę i sztukę kaszubską, urozmaiconą rzeźbę terenu, jeziora oraz lasy, przez co Bytów to miejscowość atrakcyjna przyrodniczo i wypoczynkowo. Miasto znajduje się przy drodze krajowej nr 20, która łączy Pomorze Zachodnie z Trójmiastem. Bytów leży w odległości 35 km od Kościerzyny, 50 km od Słupska oraz ok. 90 od Gdańska.

Weekend wśród kaszubskiej przyrody

Symbolem miasta jest XIV-wieczny gotycki zamek krzyżacki na wzgórzu nad miastem. W jednym ze skrzydeł mieści się muzeum przybliżające kulturę, historię i tradycje regionu. Na zamku organizowane są także turnieje rycerskie i wydarzenia kulturalne. W zachodniej części wzgórza zamkowego można odwiedzić dawny rynek i kościół św. Katarzyny, który został zaprojektowany na wzór kościoła berlińskiego (autorstwa Schindlera). Interesującym zabytkiem sakralnym jest również cerkiew greckokatolicka św. Jerzego, wybudowana w stylu ryglowym, gdzie konstrukcja z belek drewnianych wypełniona jest cegłą. Bytów to także wyjątkowa kaszubska przyroda. Na terenie miasta znajduje się Park Krajobrazowy Dolina Słupi, który jest jednym z najstarszych w Polsce. Jego obszar został podzielony na 6 ścieżek przyrodniczych oraz 4 rezerwaty przyrody, które odkrywają atuty ekologiczne i kulturowe tego terenu. Ciekawostką w Bytowie jest także most kolejowy nad rzeką Borują, który wzorowano na rzymskich akweduktach. Budowla ozdobiona jest płaskorzeźbami herbów Bytowa, Pomorza, Prus i Niemieckich Kolei. Festiwal Piosenki Wschodami Gwiazd w Bytowie to wydarzenie, w którym amatorzy prezentują swoje wokalne umiejętności. Cyklicznie organizowany jest również maraton biegowy wokół zamku.