Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Kościerzyna - oferta noclegu w Kościerzynie i okolice

Nocleg w Kościerzynie

W samej Kościerzynie jest kilka miejsc oferujących noclegi - hotele, kwatery prywatne czy wille zlokalizowane między Muzeum Kolejnictwa a Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie. Ciekawy jest nocleg w najstarszym zabytku Kościerzyny - starym browarze z 1856 roku na ul. Słodowej - w tej chwili mieści się tu hotel, pub, centrum handlowe i pizzera. W pobliskich miejscowościach mieści się wiele gospodarstw agroturystycznych - przy drodze nr 20 na Kaliska Kościerskie, przy jeziorze Dobrogoszcz (4 km od centrum miasta). Na południe od Kościerzyny, w stronę Sycowej Huty, niedaleko zbiorników Sudomie i Osuszyno, znajdują się ośrodki wypoczynkowe (niecałe 3 km od centrum), a między Jeziorem Wielewskim i Raduńskim znajdują się domki letniskowe nad brzegiem mniejszych i większych akwenów wodnych.

Informacje o Kościerzynie

Jedno z głównych miast na Kaszubach, gdzie nadal kultywuje się kulturę i język kaszubski. Ze względu na wyjątkowe walory przyrody i lokalną kulturę Kościerzyna leży w jednym z najbardziej atrakcyjnych dla turystów regionów Polski. Wśród licznych tutaj szlaków wodnych i jezior (w gminie jest ich ponad 60) są znakomite warunki do aktywnego wypoczynku. Kościerzyna posiada także wiele zabytków i muzeów ze swojej długiej historii, która sięga 1398 r. (prawa miejskie). W Kościerzynie można zwiedzić aż dwa sanktuaria oraz Muzeum Akordeonu. W mieście rozwija się obecnie głównie rolnictwo i turystyka. Przez Kościerzynę biegnie droga krajowa nr 20 (Stargard-Gdynia), droga wojewódzka nr 221 z Gdańska i 214 z Łeby. Kościerzyna leży 58 km od Gdańska i 88 km od Łeby, w pobliżu Bytowa (35 km) i Kartuzów (33 km).

Weekend w sercu Kaszub

Do najważniejszych atrakcji Kościerzyny należą kąpieliska miejskie nad jeziorami Gałęźne i Osuszyno. W mieście znajduje się także wiele interesujących zabytków, m.in. Pieta Kościerska z XV w. czy kościół farny Świętej Trójcy, postawiony na planie greckiego krzyża w neobarokowym styl czy kościół Zmartwychwstańców Zmartwychwstania Pańskiego. Ciekawy jest także rynek ze średniowiecznym układem ulic oraz neogotycki ratusz. Warto też odwiedzić kościerskie muzea, np. Muzeum Ziemi Kościerskiej z ekspozycją przedstawiającą historię tych ziem; Muzeum Kolejnictwa z eksponatami sprzed nawet 100 lat czy wyjątkowe Muzeum Akordeonu z polskimi i francuskimi instrumentami. Do ciekawych muzeów należy także Ekspozycja Niewypałów I i II Wojny Światowej. Z samą Kościerzyną jest związana legenda - w jej herbie znajduje się bowiem niedźwiedź pod dębem, który to miał nękać mieszkańców osady, dopóki syn kowala nie zgładził bestii. W rezerwacie przyrody "Strzelnica" można zobaczyć ponad 200-letnie klony i dęby, a na wystawie przyrodniczej Nadleśnictwa w Kościerzynie liczne spreparowane zwierzęta z tych terenów. W mieście odbywa się wiele imprez, np. Obchody Wkroczenia Wojsk Polskich do Kościerzyny w 1920 roku, Kiermasz Wielkanocny, Dni Patronki Miasta, Dni Kościerzyny czy wydarzenia sportowe, takie jak Rozbiegana Kościerzyna czy Polska Biega w Kościerzynie. Do największych atrakcji w okolicy należy skansen Kaszubski Park Etnograficznych we Wdzydzach Kiszewskich (17 km) – najstarszy skansen w Polsce.