Aktywne kryteria wyszukiwania
Busko-Zdrój

Noclegi Busko-Zdrój - oferta noclegu w Busku-Zdroju i okolice

Noclegi w Busku-Zdrój

Pobyt w tak malowniczym mieście jak Busko-Zdrój, wiąże się z koniecznością zarezerwowania noclegu ze znacznym wyprzedzeniem. Dla tych, którzy nie zdążą z zamówieniem kwatery w centrum miasta, pozostają noclegi na obrzeżach. Agroturystyki znajdziemy jadąc od strony północnej (Kielce 50 km), już 14 km przed Buskiem-Zdrój (od miejscowości Śladków Mały) oraz tuż przez wjazdem z kierunku zachodniego (od Pińczowa). Park Zdrojowy (ul. 1 Maja z zabytkowym willami) otacza z prawej strony skupisko obiektów noclegowych (ul. Bajkowa, Słoneczna), położonych w odległości 100-400 m od niego. Wokół parku znajdziemy także kilka rozpoznawalnych sanatoriów z długoletnią tradycją leczniczą. 15% wszystkich obiektów noclegowych w Busku-Zdrój również oferuje pakiety rehabilitacyjne, w niektórych znajdziemy liczne atrakcje (baseny i korty tenisowe), a dalekie położenie ruchliwych ulic, zapewni komfort wypoczynku nie tylko kuracjuszom, ale także rodzinom z dziećmi. Pozostałe obiekty (ośrodki, wille) znajdziemy w obrębie ul. Ludwika Waryńskiego (tutaj także dworzec autobusowy), skąd najłatwiej w stronę drogi wyjazdowej na zachód. Wzdłuż al. Mickiewicza (850-metrowa promenada) przenocujemy w kilku pensjonatach, które pozwolą poznać uroki tej uzdrowiskowej części Ponidzia.

Informacje o Busku-Zdroju

Świętokrzyskie miasto uzdrowiskowe, którego lecznicze źródła solankowe znane były już w XIII w. W 1836 r. otwarto tu pierwsze sanatorium – Łazienki. W Busku-Zdroju działa obecnie 12 kompleksów sanatoryjnych i 3 szpitale, w tym jeden szpital dla dzieci. Wokół najstarszego budynku rozciąga się zabytkowy Park Zdrojowy zaprojektowany przez włoskiego architekta w XIX w. Obok pięknych terenów rekreacyjnych turystów i kuracjuszy do Buska przyciąga dobra infrastruktura (liczne szlaki piesze i rowerowe) oraz festiwale muzyczne. Busko-Zdrój nazywane uzdrowiskowym biegunem gorąca to wśród zdrojowisk miasto z największą liczbą słonecznych dni w roku. Położenie Buska-Zdroju na drodze nr 73 między Kielcami (48 km) a Tarnowem (73 km) zapewnia dobry dojazd. Miasto leży w odległości 86 km od Krakowa i 240 km od Warszawy.

Weekend w uzdrowiskowym biegunie gorąca

Znajdujące się w województwie świętokrzyskim uzdrowisko najbardziej znane jest z leczniczych właściwości tutejszych solanek obecnie w kuracjach bazuje na wodach siarczkowych, jodkowo-bromkowych oraz borowinie. Popularnym miejscem wypoczynku jest Park Zdrojowy z Łazienkami oraz z promenadą spacerową, skwerem i ogrodem łazienkowskim. Łazienki dziś noszące nazwę Sanatorium Marconi zostały wraz z parkiem zaprojektowane przez cenionego włoskiego architekta Henryka Marconiego. W zabytkowym dziś najstarszym budynku sanatorium znajduje się piękna sala koncertowa. Znaną mieszkanką Buska-Zdroju była wybitna śpiewaczka operowa Krystyna Jamroz. Jej imię nosi organizowany tu cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Muzyczny. W czasie jego trwania odbywają się w Busku koncerty symfoniczne, gale operowe, oratoria i recitale mistrzowskie. Wydarzeniem kulturowo-folklorystycznym są Międzynarodowe Buskie Spotkania z Folklorem. Turyści mogą zwiedzać najstarszy w Busku kościół, który pierwotnie wchodził w skład zespołu klasztornego sióstr norbertanek. Jest tam odwrócona orientacja budynku - ołtarz przeniesiono w miejsce nawy, a nawę w miejsce ołtarza. W Busku-Zdroju ma także swój początek szlak turystyczny wiodący do Solca-Zdroju. Interesującym sposobem na spędzenie aktywnie wolnego czasu w Busku są spływy kajakowe na odcinku Wiślica-Nowy Korczyn. W pobliżu Buska-Zdroju warto zobaczyć także tzw. Murowaniec w Szańcu - zespół dworski w stylu renesansowym (7 km), XVIII-wieczny dwór w Rdzanowie (6 km) oraz bazylikę i Dom Długosza w Wiślicy (16 km).



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.