Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu uzdrowiska w Busku-Zdroju

Uzdrowisko w Busku-Zdroju

Busko-Zdrój to miejscowość znana w całej Polsce ze względu na swój uzdrowiskowy charakter: liczne uzdrowiska i szpitale wraz z ośrodkami rehabilitacyjnymi co roku przyciągają tysiące osób, które chcą podratować swoje zdrowie. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest zespół uzdrowiskowy, w którego skład wchodzą sanatoria i szpitale uzdrowiskowe świadczące szereg usług i zabiegów medycznych.

Na problemy ze zdrowiem

Oferta zespołu uzdrowiskowego w Busku-Zdroju jest niezwykle obszerna, a sanatoria uważane są za swoistą perłę wśród ośrodków tego typu. W Busku-Zdroju leczy się choroby związane z nadciśnieniem i krążeniem, osteoporozą, choroby kręgosłupa i kostne, a także płucne. W sanatoriach świadczone jest odpłatnie lub bezpłatnie (skierowania z NFZ lub ZUS) leczenie uzdrowiskowe, rehabilitacyjne, sanatoryjne oraz szpitalne. Turnusy kuracjuszy trwają średnio po trzy tygodnie i są zróżnicowane pod względem leczonych chorób. Na terenie zespołu uzdrowiskowego działa kilkanaście pracowni specjalistycznych, pracowni analitycznych i laboratoriów.

Tym, co znacząco wpływa na to, że pacjenci wybierają na swój pobyt medyczny właśnie Busko-Zdrój jest oferta atrakcji pozaleczniczych. Do dyspozycji są bowiem biblioteka, kino, niewielki amfiteatr na świeżym powietrzu, koncerty w salach i w plenerze, łowiska wędkarskie, korty tenisowe, organizowane regularnie wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem. Co bardziej aktywni mogą skorzystać też z licznych szlaków pieszych oraz rowerowych wiodących przez niewielkie wzniesienia i pagórki na przedgórzu Gór Świętokrzyskich.

Miejscowość wypoczynkowa

W rzeczywistości kompleks uzdrowiskowy w Busku-Zdroju oferuje nie tylko standardowe usługi lecznicze, ale również szereg licznych atrakcji i usług dodatkowych, które mają zapewnić kuracjuszom miłe spędzanie czasu. Usługi te kierowane są również do ich rodzin, które często towarzyszą pacjentom – Busko-Zdrój to bowiem również miejscowość turystyczna, w której spokojnie można spędzić urlop albo długi weekend. Szczególną uwagę należy poświęcić produkowanej tutaj wodzie mineralnej Buskowiance, która uzupełnia w organizmie utracone zapasy witamin, minerałów i biopierwiastków oraz wodom siarczkowym i solankom jodłowym. Te dwie ostatnie są wykorzystywane w wielu zabiegach medycznych. Na ich bazie stworzono specjalną linię kosmetyków.

Polecane obiekty w pobliżu uzdrowiska w Busku-Zdroju