Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu Zimne Wody w Busku-Zdroju

Rezerwat Zimne Wody w Busku-Zdroju

Pod nazwą „rezerwat” zazwyczaj oczekuje się dużego obszaru roślinnego, chronionego, na którym żyją zagrożone gatunki fauny lub flory. Tymczasem rezerwat Zimne Wody położony tuż na obrzeżach miasteczka Busko-Zdrój zupełnie zaprzecza tej wizji. Jest bowiem nie tylko obszarem niewielkim, ale i zdecydowanie nieposiadającym na swoim terenie żadnych chronionych roślin i zwierząt.

Fenomen Zimnych Wód

Głównymi powodami, dla których stworzono Rezerwat Zimne Wody są dwa pomniki przyrody: Gipsowe Kryształy, czyli niewysokie skałki wapienne ze zjawiskami krasowymi oraz Źródełko, skąd swój początek bierze niewielki strumień wyjątkowo zimnej górskiej wody. Całość dopełnia urocza, bardzo malownicza i piękna okolica, która gwarantuje wspaniałe widoki i krajobrazy zachwycające nie tylko mieszkańców Buska Zdroju, ale również przybywających tu turystów.

Niewielki obszar posiada nawet swoją własną wieżę widokową, zadaszone ławeczki do siedzenia oraz wytyczone ścieżki do spacerowania. Rezerwat Zimne Wody stanowi częstą trasę wycieczek pieszych i spacerów, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, gdy widać stąd kwitnące łąki oraz drzewa i krzewy. Przy dobrej pogodzie można bez większego trudu dostrzec w oddali majaczące się pasmo Gór Świętokrzyskich. Ze względu na swoją widokową estetykę są również świetnym miejscem do organizowania różnego rodzaju sesji plenerowych.

Atrakcja dla każdego

Zimne Wody w Busku-Zdroju to miejsce, które doskonale zna każdy mieszkaniec, często spotyka się tu okoliczna młodzież, chociaż charakter rezerwatu nie pozwala na organizowanie tu imprez plenerowych, rozpalania ogniska i grilla. Turystów ujmuje w Zimnych Wodach przede wszystkim wspaniałość roztaczających się stąd widoków, które w połączeniu ze specyficzną ciszą oraz spokojem sprawiają, że Zimne Wody stają się miejscem wymarzonego odpoczynku. Zwłaszcza że wstęp do rezerwatu jest całkowicie darmowy i można z niego swobodnie korzystać przez okres całego roku, bez żadnych ograniczeń. Najprościej dojść tutaj od strony miasta i ulicy Stawowej, kierując się na wieś Łagiewniki. Z głównej drogi (obok jest bezpośrednio przystanek autobusowy) odległość wynosi około 600 metrów, a sam spacer trwa zaledwie kilka minut.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu Zimne Wody w Busku-Zdroju