Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Boszkowo - oferta noclegu w Boszkowie i okolice

Nocleg w Boszkowie

Najwięcej obiektów noclegowych w Boszkowie znajdziemy w dzielnicy Boszkowo-Letnisko, tuż nad samym brzegiem Jeziora Dominickiego. Przede wszystkim są to domki i domy letniskowe, stanowiące prawie połowę wszystkich miejsc noclegowych, przygotowane z myślą o turystach, chcących korzystać z dobrodziejstw plaży i wody. Zlokalizowane są także przy ul. Głównej, blisko ośrodka jeździeckiego, co stanowi dogodną lokalizację dla osób, chcących spędzić urlop w siodle. W miejscowości znajdują się także ośrodki wypoczynkowe – na ul. Głównej przy wspomnianym ośrodku jeździeckim, ul. Boszkowskiej i z dala od centrum, dla osób szukających spokoju – tuż przy brzegach Jeziora Boszkowskiego. Goście, którzy nie chcą spędzać urlopu w domku letniskowym, mają także do wyboru apartamenty – przy ul. Głównej i w Letnisku, a także pokoje gościnne i hotel na ul. Dworcowej, tuż nad brzegiem Jeziora Dominickiego. Hotel to dobra opcja dla osób, które liczą na dodatkowe atrakcje – jest tu dostępny bowling, snooker, tunel aerodynamiczny, loty szybowcem czy skoki spadochronowe.

Informacje o Boszkowie

Najczystszy zbiornik wodny w okolicy oraz dziewicza natura pobliskiego Przemęckiego Parku Krajobrazowego to najważniejsze atuty Boszkowa. Wieś leży w Wielkopolsce nad jeziorem Dominickim. Miasteczko nazywane jest czasem „Leszno B”, gdyż w sezonie to miejsce wypadowe mieszkańców Leszna, Poznania czy Wrocławia. Historia Boszkowa związana jest z okresem wojen napoleońskich, tutaj według legend nocował w 1812 r. 5 pułk kirasjerów „Royal Pologne”, walczący pod sztandarami Francji w wojnie pod Waterloo. We wsi znajduje się również gliniana kanapa wykonana dla Napoleona, na której wódz odpoczywał podczas przemarszu wojsk. Wioska znajduje się między Lesznem (30 km) a Poznaniem (75 km). Boszkowo leży niedaleko drogi wojewódzkiej 305, 316 i trasy S5, można tu dojechać pociągiem z Leszna, Wolsztyna czy Zbąszynka.

Boszkowo – na drodze usłanej konwaliami

Jezioro Dominickie posiada dobre warunki na wypoczynek rodzinny – jest tu łagodne dno i wysokiej klasy woda zaliczana jest do I klasy czystości (badania 2001 r.). Jezioro to połączone jest również z innymi jeziorami Pojezierza Leszczyńskiego, przez co stanowi ważny ośrodek żeglarski oraz kajakowy. Przebiega tędy Szlak Konwaliowy, którego nazwa wzięła się od Wyspy Konwaliowej – krajobrazowego rezerwatu przyrody z dębem i różową konwalią majową. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, natomiast wokół zbiornika znajdują się liczne szlaki piesze, konne czy rowerowe. W pobliżu Boszkowa – Kaszczorze, z wieży byłego kościoła ewangelickiego roztacza się piękny widok na całą okolicę. Warto udać się do Sierakowa (12 km), by wejść na najwyższą wieżę widokową w województwie i podziwiać cały Przemęcki Park Krajobrazowy. W parku znajdują się jeziora polodowcowe rynnowe, 760 gatunków roślin czy 182 gatunki zwierząt. W lecie nad Jeziorem Dominickim odbywa się Euforia Festival, mają tu także miejsce rajdy pojazdów zabytkowych - „Rajd Koguta” czy Piesze Rajdy Niepodległościowe, a także regaty żeglarskie.