Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Jeziora Dominickiego

Jezioro Dominickie

Boszkowo w okresie letnim staje się jednym z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych nie tylko w Wielkopolsce, ale również sąsiednich województwach. Turystów przyciągają czyste wody Jeziora Dominickiego, malownicze krajobrazy Przemęckiego Parku Krajobrazowego oraz liczne ścieżki piesze, umożliwiające aktywny wypoczynek na łonie natury z dala od miejskiego gwaru. Boszkowo jest również prawdziwym rajem dla miłośników wodnego szaleństwa.

Wakacyjne plażowanie

Jezioro Dominickie to największy akwen na terenie całego parku. Jego powierzchnia wynosi 344 ha, natomiast maksymalna głębokość 17 m (średnia niewiele ponad 6 m). Zbiornik wodny słynie z dużej przejrzystości wynoszącej nawet 5 m. Według przeprowadzonych w 2011 roku badań wodom przypisano pierwszą skalę czystości, dzięki podwodnemu źródłu, oczyszczającego wodę w zbiorniku. Brzegi akwenu otaczają bory sosnowe, wśród których silnie rozwinęła się infrastruktura turystyczna.

Na letników czeka kilka przygotowanych i strzeżonych plaż. Większość z nich jest piaszczysta lub delikatnie porośnięta trawą. Tuż przy nich zlokalizowane są obiekty noclegowe, gastronomiczne oraz inne atrakcje dla rodzin z dziećmi, które chętnie przybywają tutaj w okresie letnim. Należy pamiętać, iż w szczytowym okresie sezonu bywa tu tłoczono, jednak duże jezioro, jak i park umożliwiają znalezienie spokojnego, odludnego zakątku.

Wodne szaleństwo

Na Jeziorze Dominickim można uprawiać niemalże wszystkie sporty wodne. W miejscowych wypożyczalniach można zaopatrzyć się między innymi w: rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe, żaglówki czy sprzęt do windsurfingu. Jezioro Dominickie połączone jest z dwoma innymi akwenami. Największą popularnością cieszą się spływy kajakowe, zwłaszcza szlakiem konwaliowym. Istnieje możliwość kilkudniowych spływów, które z pewnością zadowolą poszukiwaczy przygód. Koszty wypożyczenia kajaka za godzinę wynosi ok. 10 zł, natomiast na dzień – ok. 50 zł.

A może na ryby?

Jezioro Dominickie jest rajem nie tylko dla letników i miłośników sportów wodnych, ale również wędkarzy. Można tu złowić sielawy, okonie, a nawet karpie. Wokół jeziora utworzonych jest wiele szlaków turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej. Goście szczególnie chętnie spacerują w godzinach wieczornych, podziwiając magiczny zachód słońca. Boszkowo to doskonałe miejsce na aktywny, letni wypoczynek dla całej rodziny. Przejrzysta woda, atrakcyjna baza noclegowa, piaszczyste plaże, wspaniałe krajobrazy oraz dawka przygód i adrenaliny zagwarantują niezapomniane wrażenia.

Polecane obiekty w pobliżu Jeziora Dominickiego


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!