Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Białystok - oferta noclegu w Białymstoku i okolice

Noclegi w Białymstoku - stolicy Podlasia

Przyjeżdżając na nocleg do Białegostoku można liczyć na szeroki wybór obiektów zakwaterowania. W bazie noclegowej Białegostoku hotele stanowią ponad 21% całej oferty. Ich rozmieszczenie wokół centrum, pozwala na nocleg w zabytkowej części Białegostoku, tuż przy Wersalu Północy (Pałac Branickich) oraz innych malowniczych miejscach (Rynek Kościuszki, bulwary nad rzeką Białą, Park Centralny). Noclegi w centrum (hotele) oraz na Piaskach (np. wille) są najdroższe, tańsze propozycje znajdziemy na północy (os. Sienkiewicza) oraz na południu miasta (os. Miskiewicza). Obszar w obrębie przecznic ul. Zwierzynieckiej, bogaty jest w przytulne pensjonaty, które stanowią dogodną bazę na pobyt z dziećmi (500 m do Rezerwatu Las Zwierzyniecki, 650 m do ZOO). Z kwater w okolicy ul. Sienkiewicza (900 m od centrum), niedaleko do drogi nr 19, skąd można wyruszyć w kierunku Augustowa. Będąc w podróży służbowej, znalezienie kwatery również nie będzie stanowiło problemu – w pobliżu drogi ekspresowej S8 (kierunek Warszawa), znajduje się wiele agroturystyk, które poza ofertą noclegową, proponują m.in. organizację wielu imprez okolicznościowych. Tętniące życiem miasto ma swoje plusy, lecz nocleg na jego obrzeżach może być okazją do odetchnięcia wśród czystej przyrody. W północno-zachodnim obszarze Białegostoku tanie noclegi można znaleźć w okolicy dworca PKP (ul. Kolejowa, Bohaterów Monte Cassino), a podróż tramwajem z tej dzielnicy do centrum zajmuje ok. 12 min.

Informacje o Białymstoku

Miejsce urodzin Ludwika Zamenhofa, twórcy języka Esperanto, Ryszarda Kaczorowskiego, prezydenta RP na Uchodźstwie oraz Alberta Sabina, wynalazcy szczepionki przeciw wirusowi polio. Nazywany Białą Perłą – Białystok - to stolica Podlasia i jedno z wyjątkowych miast Polski – szczególne pod względem przyrodniczym i kulturowym. Tysiącletnia Puszcza Knyszyńska oraz ciągnące się wokół bagienne doliny Narwi i Biebrzy to niespotykane środowisko rozmaitych gatunków fauny i flory. Białystok to także pogranicze różnych kultur – prawosławnej, żydowskiej, tatarskiej i katolickiej – których unikatowe zabytki pozostały tu do dzisiaj. Miasto to duży węzeł komunikacyjny w regionie (Via Baltica oraz Rail Baltica), leży w odległości 200 km od Warszawy oraz 90 km od Augustowa i 300 km od Wilna (na Litwie).

Wypoczynek w Wersalu Podlaskim

Unikatowe jest położenie samego Białegostoku - blisko dwóch rezerwatów przyrody: Lasu Zwierzynieckiego i rezerwatu Antoniuk, które są dostępne są dla zwiedzających. W samym mieście warto zobaczyć barokowy park z Pałacem Branickich, zwanym Wersalem Podlaskim. Pałac szczyci się mianem jednej z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich, zbudowany w stylu gotycko-renesansowym, a przebudowany na barokową rezydencję w XVII w. Miejsce to było ówczesnym centrum kultury i przyczyniło się do rozkwitu Białegostoku - bywali tu królowie, cesarzowie i carowie. Na tyłach pałacu rozciąga się ogród w stylu francuskim. Najstarszą budowlą sakralną w Białtymstoku jest cerkiew św. Marii Magdaleny postawiona w stylu barokowym. Rynek Kościuszki z ratuszem łączący się z miejskimi Plantami i zespołem pałacowo-parkowym Branickich to wizytówka miasta. W mieście wart uwagi jest także kościół św. Rocha, należący do pierwszych modernistycznych europejskich świątyń oraz Białostockie Muzeum Wsi. W pobliżu miasta koniecznei trzeba odwiedzić meczety w Kruszynianach i Bohonikach, synagogę w Tykocinie, cerkiwe w Sokóce oraz starą kuźnię w Czarnej Wsi Kościelnej. Białystok to największy ośrodek kulturalny północno-wschodniej części Polski z Muzeum Podlaskim czy licznymi teatrami. Mają tu miejsce liczne imprezy, takie jak Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich, Dni Hiszpańskie, Dni Muzyki Cerkiewnej, Festiwal Muzyki Barokowej czy festiwale mniejszości narodowych.