Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Akcent Zoo w Białymstoku

Akcent Zoo w Białymstoku

Początkowo Akcent Zoo pełniło funkcję tymczasowego miejsca przechowywania zwierząt. Zajmuje powierzchnię 3 hektarów. Zostało otwarte w latach 60-tych XX wieku. Pierwotnie administratorem obiektu była firma Zieleń Miejska, obecnie tę rolę pełni Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. Białostockie zoo jest chętnie odwiedzane przez turystów i przez mieszkańców miasta, stanowi doskonałą atrakcję dla dzieci.

Historia ogrodu

Akcent Zoo pełniło początkowo funkcję tymczasowego miejsca do trzymania zwierząt do momentu stworzenia stałego ogrodu zoologicznego. Te plany nigdy jednak nie zostały zrealizowane. Obecnie głównym celem istnienia zoo jest prezentowanie rodzimych gatunków zwierząt. W przeszłości zoo posiadało wiele różnych okazów, w tym również egzotycznych. Maksymalna liczba gatunków wynosiła 50. Ogród można odwiedzać bezpłatnie. Zwierzęta są widoczne z głównej alejki parkowej.

Zwierzęta

Obecnie w Akcent Zoo znajduje się 9 gatunków ptaków i 13 gatunków ssaków. Większa część ogrodu jest zamieszkana przez zwierzęta parzystokopytne - konika polskiego, owce domowe, osły, daniele, muflony, kuce szetlandzkie, sarny, żubry. W zoo można również zobaczyć takie zwierzęta jak jenot, ryś, lis, dzik i niedźwiedź brunatny. Ptaki prezentowane w zoo należą głównie do rodziny kurowatych i są to bażanty, kaczka domowa, gęś, bernikla kanadyjska, łabędzie, pawie, puszczyki, bociany, myszołowy, puchacze, kury domowe. W ogrodzie można również zobaczyć żółwie ozdobne.

Nowe obiekty

W grudniu 2012 roku zakończono modernizację zoo. W jej wyniku powstało minizoo oraz nowe wybiegi. Wewnętrzna alejka biegnąca przez ogród została przedłużona i obecnie dociera do obszaru wokół położonego w centrum zoo stawu. W ramach prac zbudowano między innymi wybiegi dla wilków, żubrów, dzików, żbików i bocianów. Powstała także ścieżka spacerowa zakończona kładką oraz tarasem widokowym.

Udogodnienia dla osób niewidomych

Akcent Zoo jest wyposażone w udźwiękowione terminale informacyjne, tabliczki dotykowe z opisem zwierząt oraz tablice informacyjne z tekstem w języku Braill’a.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: codziennie 9:00-18:00. Akcent Zoo w Białymstoku to ogród zoologiczny, który mieści się w Parku Konstytucji 3 maja.

Polecane obiekty w okolicy Akcent Zoo w Białymstoku